Упродовж тижня учні ЗОШ №29 ходять на уроки в краватках, бантиках, окулярах, джинсах і тапочках

Тернопільські школярі одягнули незвичну форму. Впродовж останнього тижня перед осінніми канікулами учні школи №29 ходять на навчання почергово в окулярах, бантиках, джинсах і навіть тапочках. Але почалося все із Дня краваток.

Жанна Забитівська, учениця 3-В класу: «Цю краватку мені мама шила, у суботу і неділю в’язала. Мама хотіла спочатку її червоною зробити, а потім вона подумала, що мені краще зелена підходить, тому що в мене костюм такий».

Владислав Садовник, учень 3-В класу: «Оце моя улюблена. Але я деколи вдягаю».

Мар’яна Удич, учениця 3-В класу: «Це не моя краватка, це татова краватка зі Львоваа. Це дуже давня краватка, і тут написано: «Моя дружина і дитина – найкращі в світі». Коли тато був студентом, то він її тоді вдягав».

Ідею проводити кожен навчальний день у тому чи іншому аксесуарі подав учнівський парламент школи. Дрес-коди обирали на власний смак.

Владислав Яцентюк, учень 11-А класу: «Краватка – це ознака солідності, ділового стилю. І тому в понеділок ми вибрали краватку, щоб увесь тиждень був діловим. У наступні дні наприклад, дівчата – в бантиках, хлопці – в «метеликах», тобто щоб дотримуватися такого стилю. В середу – день окулярів. Ми так вирішили, вже літо закінчується і тому, як то кажуть, остання іскорка літа».

Роксолана Боднар, учениця 10-Б класу: «Немає такого, як найцікавіший день – всі цікаві. Ну напевно, день тапочок і день краваток також цікаво було».

Владислав Садовник, учень 3-В класу: «…У джинсах хотів, або в окулярах».

Жанна Забитівська, учениця 3-В класу: «Я б хотіла вдягнути бантики. Просто бабуся мене весь час просить до школи вдягнути ті бантики, що вона купила, а мама мені ніяк їх не дає, взагалі ніяких».

За результатами того, як учні дотримуються дрес-коду, визначать класи-переможці в кількох номінаціях. У перший день акції перемогу здобув 3-В і отримав звання «Найактивнішого класу», а також «Найкреативнішої краватки». Змагалися за такі нагороди третьокласники ще й із користю для навчального процесу.

Галина Нечай, класний керівник 3-В класу: «У нас на дошці оголошень є інформація, звідки взялася перша краватка, хто її носив. А завтра у нас буде День бантиків. Хлопчики, звичайно, пофантазують: хто на руці, хто на піджачку. І ми на «хвилинці-цікавинці» будемо цю розповідати – звідки прийшли перші бантики».

Загалом, це вже не перша участь в акціях для 3-В. Як розповідає класний керівник, її підопічні активно долучаються до шкільних заходів, за що отримують пам’ятні нагороди.

Мар’яна Удич, учениця 3-В класу: «Найбільше запам’яталася грамота, коли ми приносили всі свої фотографії. Там дуже цікаво подивитися, хто як відпочивав і куди їздив».

Щоб акція принесла не тільки задоволення, а й користь, організатори вирішили об’єднати її зі збором грошей для дітей, хворих на рак. Добровільні пожертви дають учні та вчителі, які не дотрималися дрес-коду. А в останній день акції гроші платитимуть ще й ті, хто запізнився на урок. Суму внеску кожен «штрафник» визначає самостійно. Проте, зважаючи на попередні благодійні акції в 29-й школі, жертвують переважно немало, – розповідає директор навчального закладу Анатолій Ятищук. От і цього разу хотілося б зібрати для онкохворих якомога більше, каже він.

Анатолій Ятищук, директор ЗОШ №29: «Основне – це збір цих коштів. Що назбираємо – будемо бачити уже в кінці тижня, вже після останнього «дня». Є відповідний рахунок, на який будуть перераховані ці гроші».

Такими доброчинними акціями, зазначає директор, в учнів намагаються виховати почуття людяності, гуманізму, розуміння складних життєвих ситуацій, – повідомляє ІНТБ.

 

Коментарі вимкнені.