Під Олегом Сиротюком захиталось крісло
Голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк пробув на посаді понад 100 днів – термін, після якого прийнято підводити перші підсумки. Вони для нового керманича області нерайдужні…
Представник партії «Свобода», яка свою популярність здобула на націоналістичній риториці і популізмі, продемонстрував, що чогось більшого, ніж красиві гасла, запропонувати не може. За 100 днів Олег Сиротюк не проявив себе як креативний керівник, здатний витягти область на якісно новий рівень. Досі не окреслено чітких пріоритетів та напрямків роботи, не озвучено завдань, які ставить перед собою команда нового голови ОДА.
Орієнтиром могла б бути передвиборча програма ВО «Свободи» до облради. Адже зараз і облраду, і ОДА очолюють представники даної партії. І вже нічого не заважає їм виконати обіцяне. Втім, заводити мову про обіцянки 2009 року «свободівці» тепер і не думають. Сміттєпереробний завод, запуск аеропорту, гуртовий сільськогосподарський ринок – дані проекти так і залишилися на словах.
Повернення в область «спиртових» податків (які раніше складали левову частку наповнення обласного бюджету), тобто відновлення для місцевих спиртзаводів статусу самостійної юридичної одиниці – про це влада області навіть не згадує.
Нових суттєвих обіцянок Олег Сиротюк теж не дає. Навпаки, керівник ОДА став закритішим за свого попередника Валентина Хоптяна. Подейкують, за такою «інформаційною політикою» стоїть «наглядач» Сиротюка Марія Чашка, яка є також доброю подругою дружини губернатора.
Навіть пікет журналістів, під час якого Сиротюк пообіцяв зустрічатися з представниками ЗМІ і забезпечити відкритість та підзвітність громаді, не змінив ситуації. Голова області й надалі не знаходить часу для того, щоб провести прес-конференцію. Максимум, що було зроблено в цьому руслі – це анонс зустрічі з представниками місцевих та всеукраїнських ЗМІ з нагоди 100 днів на посаді. Але дану прес-конференцію скасували, пообіцявши провести її згодом, а дане «згодом» так і не настало.
Тому в якому напрямку рухатиметься Сиротюк і яким чином він планує піднімати з колін економіку й господарку області так і залишається загадкою. Для прикладу, Хоптян, прийшовши на посаду, одразу озвучив свої плани. Окрім «плазмєнних телевізорів» в списку його пріоритетів були і конструктивні ідеї: освітити всі вулиці в населених пунктах області, побороти корупцію в галузі надровидобування, відбудувати дороги, стадіони в райцентрах, збудувати «плаватєльні басєйни».
Жоден з напрямків Валентин Хоптян до пуття не довів, хіба лиш втілив свою ідею фікс щодо «плазмотєлєвізорів» в кожну сільську школу. Натомість на всі 100% вулиці сіл так і не засяяли світлом ліхтарів, податкові надходження від видобутку кар’єрів зросли не у рази, як він обіцяв, а на десятки відсотків (бо насправді лиш змінилися кришувальники, корупцію в галузі так ніхто і не викорінив), поява нових об’їзних затьмарює жахливий стан траси Тернопіль-Львів, новозбудованим «басєйном» може похвалитися лише хіба маєток Хоптяна. Водночас в його активі – нехай і нетривале, але відродження футбольного клубу «Нива», а також кілька соціальних ініціатив коштом Дмитра Фірташа.
Тобто попри цілковиту закритість і панування бздурства в діяльності попереднього губернатора, він приніс хоч якусь користь для області. Зрештою, навіть «регіонал» Ярослав Сухий, який побув на посаді голови Тернопільської ОДА «смішний» термін, встиг показати результат: запалив свічку надії на відродження аеропорту, забезпечивши авіарейси до Києва.
Чи прислужиться Тернопільщині Сиротюк, який за 100 днів так і не навів чітких планів? Він може просто не встигнути цього зробити, оскільки з приходом до влади нового президента крісло під ним захиталося.
У команді Порошенка він не має свого лобі, серед населення області надавторитетом не користується, на активну підтримку місцевого політикуму з інших партій йому складно розраховувати, управлінський досвід – мізерний, знання господарки області теж шкутильгає. Серед журналістів вже стала ходячим анекдотом його відповідь на питання кореспондента одного з підлеглих телеканалів щодо перебігу посівної. Питання прозвучало в пік кампанії, посівна прямувала до завершення. На що Сиротюк відповів, що «посівна в області розпочнеться вчасно».
Якісних управлінців в команді губернатора теж обмаль. Кадрова політика взагалі пішла врозріз очікуванням пересічних жителів Тернопільщини, які їздили до Києва брати участь у Революції гідності. Поставити на чільні посади в ОДА «рупорів» місцевого майдану, однопартійців без досвіду, а іноді і фахової освіти або ж просто людей, які не користуються авторитетом у представників галузі – з такою командою навряд чи вдасться досягнути істотних результатів. Принаймні в інтересах області.
Власне відсутність бажання шукати якісні кадри поза політичними партіями шляхом відкритих конкурсів вже свідчить, що новий губернатор таки є людиною з мисленням ще старої системи і очікувати від нього якихось новацій годі.
Олег Сиротюк наразі може похвалитися лише тим, що забезпечив проведення прозорих виборів Президента. В області не було помічено застосування адмінресурсу (який, до речі, був притаманний «помаранчевій» команді на чолі з Юрієм Чижмарем, особливо на виборах до облради). Але рейтинг кандидата від ВО «Свободи» Олега Тягнибока в області продемонстрував, що представник цієї партії в найвищому представницькому кріслі краю – не надто відповідає електоральним симпатіям. І з цим таки варто щось робити…
Коментарі вимкнені.