Після яких питань сесії Тернопільської районної ради забракло кворуму
На першому пленарному засіданні 26-ої сесії Тернопільської районної ради з 15-ти питань порядку денного депутати розглянули три, для решти забракло кворуму.
За пропозицією депутата Тернопільської районної ради, заступника головного лікаря Тернопільського районного територіального медичного об’єднання Ігоря Войтовича, на розгляд сесії винесли питання про звернення колективу ТРТМО та учасників депутатської комісії з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства Тернопільської районної ради щодо кримінальної справи, у якій підозрюють головного лікаря Тернопільського районного територіального медичного об’єднання, заслуженого лікаря України, депутата Тернопільської обласної ради Ігоря Вардинця. “22 серпня оперативні співробітники УДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області, знаючи про наявність у Ігоря Вардинця тяжкого захворювання та потребу в проведенні невідкладної операції на відкритому серці, черговий раз затримали його та доставили до Дарницького районного управління УМВС України в м. Києві, де впродовж двох годин залишили без невідкладної медичної допомоги лікарів, — зазначив Ігор Войтович. — Через такі дії правоохоронців у Ігоря Степановича стався п’ятий гострий інфаркт міокарда, у зв’язку з чим він був госпіталізований до блоку реанімації та інтенсивної терапії Київської міської клінічної лікарні №1, де Ігор Вардинець і перебуває на стаціонарному лікуванні до сьогодні. Колектив Тернопільського районного територіального об’єднання стурбований станом здоров’я головного лікаря ТРТМО та неправомірними діями правоохоронців щодо нього”. Депутати одноголосно підтримали звернення Тернопільської районної ради на ім’я прокурора Тернопільської області Олександра Мартинюка та начальника УМВС України в Тернопільській області Олександра Богомола. “Тернопільська районна рада просить вжити заходів щодо проведення неупередженого та об’єктивного досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно Ігоря Вардинця, а також у кримінальних провадженнях, де Ігор Вардинець визнаний потерпілим”, — йдеться у зверненні.
Про внесення змін до районного бюджету на 2015 рік інформувала начальник фінансового управління Тернопільської райдержадміністрації Світлана Марчук. “Вперше всі сільські ради Тернопільського району за вісім місяців 2015 року значно перевиконали завдання щодо надходжень у місцевий бюджет, — зазначила Світлана Миколаївна. — Перевиконання становить понад 12 мільйонів гривень”. Аналізуючи виконання бюджету Тернопільського району за вісім місяців 2015 року, Світлана Марчук повідомила, що за власними надходженнями районний бюджет за звітний період перевиконано на 2 млн. 500 тис. грн. Згідно з рішенням Тернопільської районної ради про внесення змін до районного бюджету на 2015 рік, 90% цієї суми – 2 млн. 240 тис. – спрямовано на сферу освіти Тернопільського району, де основну частку становить оплата комунальних послуг у навчальних закладах Тернопільського району. Рішення про внесення змін до районного бюджету на 2015 рік депутати затвердили.
З ініціативи Підгороднянського сільського голови Сергія Чапрака з десятої на другу позицію порядку денного сесії було перенесено питання про зміну меж населеного пункту с. Підгороднє на території Підгороднянської сільської ради загальною площею 882,876 га за рахунок земель землекористувачів, землевласників та земель запасу. Як зазначив депутат Тернопільської районної ради, голова постійної комісії з питань земельних відносин Тернопільської районної ради Богдан Ящик, повний пакет документів щодо цього питання є і рекомендовано до затвердження. Йдеться про земельні ділянки, які є власністю жителів Підгороднього, але офіційно не належать до території населеного пункту. З цього питання розгорілася дискусія. Підгороднянський сільський голова Сергій Чапрак, депутати Тернопільської районної ради Степан Кулик, Микола Михальчишин доводили, що зміну меж населеного пункту слід затвердити, адже на правові спори, якщо такі є, це не вплине, а, навпаки, значно полегшить громаді прийняття рішень стосовно земельних питань. Група жителів Підгороднього, присутня на сесії, також чекала позитивного рішення. Депутат районної ради Богдан Лихий серед аргументів “проти” навів те, що земельний масив, який у генплані Підгороднього передбачений під будівництво нової школи, насправді вже розданий землекористувачам, які мають на ці ділянки відповідну документацію. Рішення про зміну меж населеного пункту с. Підгороднє на 26-ій сесії не затверджено. Оскільки після тривалої дискусії частина депутатів покинула сесійну залу, для голосування забракло кворуму. Про чергове пленарне засідання XXVI сесії Тернопільської районної ради буде повідомлено додатково.
Ірина ЮРКО.
Коментарі вимкнені.