Поліція по-тернопільськи. Яка вона?

Поліція по-тернопільськи – так називає створені у січні цього року групи швидкого реагування (ГШР) заступник начальника обласного управління внутрішніх справ Тернопільщини Руслан Балик. Полковник міліції визнає – до новоствореної поліції, що вийшла на вулиці столиці, тернополяни не дотягують, бо ні форми не змінили, ні в інструкторів закордонних не вчилися, ні оновлення матеріально-технічної бази не відбулося, але спільним є дещо важливіше – ГШР так само оперативно реагують на повідомлення громадян.

– До створення подібних мобільних груп нас спонукала, насамперед, ситуація в державі, – розповідає Руслан Михайлович. – Загроза терористичним проявам, на жаль ,- реальність сьогодення, тому ми повинні були бути готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій. Збільшення кількості патрулів ситуації кардинально не змінила, а слідчо-оперативні групи, якщо вони працювали на одному місці вчинення злочину, оперативно прибути на інше – не встигали. Тому з ініціативи керівника обласного управління внутрішніх справ й було організовано роботу груп швидкого реагування.

Мобільні групи, до складу яких входять оперативні працівники, співробітники громадського блоку міліції працюють на території обласного центру.

– Донедавна на вулицях Тернополя цілодобово працювали три групи швидкого реагування. Сьогодні – це п’ять мобільних нарядів, що за лічені хвилини прибувають на місце вчинення злочину чи іншого протиправного діяння, – каже заступник начальника управління. – Обласний центр, відповідно, поділений на п’ять зон, тому, щойно надходить повідомлення від чергового міськвідділу – група, що найближче до місця пригоди, – прибуває на виклик. Будь-яких слідчих чи оперативних дій ГШР не проводять, їхнє завдання – забезпечити охорону місця події, спілкування із заявниками, потерпілими до моменту прибуття слідчо-оперативної групи.

Миттєве реагування на виклик громадян чи це у зв’язку із знахідкою якогось невідомого предмета, чи через сімейний скандал, чи на місце вчинення злочину – це найперше і найважливіше завдання груп швидкого реагування, проте у їхні обов’язки також входить забезпечення безпеки дорожнього руху, охорона громадського порядку, різноманітні профілактичні заходи, перевірка раніше судимих чи адмінпіднаглядних осіб.

– Усі групи швидкого реагування забезпечені транспортом, правоохоронцям видані засоби активної самооборони, індивідуальні засоби захисту, – розповідає Руслан Балик. – Допоки географією їхньої діяльності є лише обласний центр. Згодом, якщо проект буде успішним, плануємо запровадити й в інших містах та містечках області. До слова, на території району подібний експеримент впроваджують на Самбірщині Львівської області.

Що нововведення тернопільської міліції ефективне уже не раз переконувалися тернополяни. Їм більше не доводиться повторно телефонувати на 102, а раніше, такі випадки, на жаль, траплялися.

– Пригадуєте резонансну подію, що сталася в обласному центрі з чоловіком, який впав на скляну банку і завдав собі тілесних ушкоджень, які, на жаль, виявилися фатальними, – розповідає заступник начальника управління. – Тоді група швидкого реагування прибула швидше за медичних працівників. Ми свою роботу виконали, але, на жаль, через зволікання медиків людина померла. Не хочеться, аби подібне повторювалося, тому мобільнішими потрібно ставати всім екстреним службам.

Коментарі вимкнені.