Про щурів у Тернополі: що вам треба знати

Усі підприємства, що надають послугу з утримання житлового фонду та прибудинкових територій, мають укладені угоди на дератизацію.

У відповідності до норм, у кожному будинку, які обслуговуються т. зв. «жеками» дератизація у підвалах проводиться  фахівцями регулярно, після чого мешканці підписують відповіді акти про виконані роботи. Документи передають у обслуговуюче підприємство, і при потребі мешканці можуть переконатися в тому, що ці роботи проводяться.

Щур заліз через  отвір, прогризений у гофрі унітазу

Нещодавній прикрий випадок, який трапився у будинку на Дружби, 9, схвилював усіх тернополян. Воно й не дивно, адже мова йде про ситуацію, від якої не може бути застрахованим ніхто – із гофри унітазу в оселю тернополян потрапив щур. Пані Тетяна, господиня дому, де трапилася шокуюча подія, відразу забила на сполох. Вона визнає, що у підвалі її будинку дератизація проведена, адже разом із інспектором перевірила це відразу після неприємної події. Та, хоч у підвалі все відповідає вимогам та нормам, гризун потрапив до житла із каналізаційних мереж, неабияк налякавши і господиню, і її сина (який перебуває після інциденту у лікарні) та чотириногого Оскара, якого пані Тетяна сьогодні називає рятівником. Саме він першим зрозумів, що у квартирі перебуває непроханий гість.

У підвалі мережі герметичні

Як пояснює директор ДП «Фаворит» Олег Лемега, щур ніяк не міг потрапити до каналізації з  підвалу, адже всі мережі є герметичними. У цьому мали змогу пересвідчитися журналісти-телевізійники, які знімали сюжет про подію і для цього спускалися у підвал  багатоповерхівки на «Дружбі».

Обслуговуюче підприємство не виконує робіт, але відповідальне за те, щоб вони проводилося. Відтак, як інші підприємства, укладає угоду на здійснення цього виду робіт. За послугу з проведення дератизації підвалів всіх будинків, які обслуговує підприємство ДП “Фаворит-3”, сплачується 1959 гривень в місяць, роботи виконуються щомісячно.  Відповідно, у червні дератизацію також було проведено  фахівцями обласного комунального об’єднання “Профілактична дезінфекція”, про що свідчить відповідний акт виконаних робіт, підписаний мешканкою квартири №81.

Оскільки до стану підвалу скарг немає, фахівці обласного комунального об’єднання “Профілактична дезінфекція” порадили фахівцям обслуговуючого підприємства обстежити так звану повітряну подушку (частина під покрівлею). Якщо виникне потреба, то підприємство укладе разовий договір із «Профдезінфекцією» і там також здійснять дератизацію.

Що робити у таких випадках?

Коли мешканці стикаються із щурами чи мишами у підвальних приміщеннях, то зобов’язані повідомити про це в обслуговуюче підприємство. Якщо дератизація не дала ефекту або була недостатньою, то «Профдезінфекція» проводить її повторно.

Випадки, коли щурі вилазять із каналізаційних мереж,  частіше трапляються на нижніх поверхах багатоповерхівок. Втім, буває що хвостатий «гість» видряпується і на дев’ятий поверх.

Всім відомо, що і сірі та чорні пацюки відрізняються своїм розумом, кмітливістю і навіть  інтелектом. За рахунок цих якостей гризун цілком здатний здогадатися, що по трубах можна проникнути ближче до людини, тобто туди, де є їжа і місце для розведення потомства. Пересуватися по довгих каналізаційних труб з водою дрібним тваринам дозволяє і їх здатність до тривалого плавання і перебування під водою.

Фахівці рекомендують тримати двері до ванни та туалету зачиненими, не зайвим буде прикривати кришку на унітазі. Раніше, коли гофри унітазу виготовляли із чавуну, ризиків було менше,  а сучасні пластикові вироби не можуть зупинити гризуна. До слова, не буде перешкодою і поржавіла конструкція із металу. Здогадуючись, що із каналізації може залізти щур, люди пропонують застосувати  «народні методи»: дехто заливає туди декілька відер окропу хтось – щедро заливає «Хлоркою» чи «Білизною», запах якої відлякує гризунів. Багаторазове змивання холодної води не є ефетивним в боротьбі з гризуном – він охоче хлюпається в чистій воді і може чіплятися лапками за будь-які поверхні.

Із професійних засобів, які допоможуть застрахуватися від небажаного гризуна, є якісний ультразвуковий прилад, який хвилі певної частоти відлякають його.

Фактором, який стимулює щура лізти у людське житло є низькі температури. Відзначається тенденція підвищення кількості виявлених звірків у під’їздах та нижніх поверхах будівель перед зимовими місяцями. В цей час щури шукають більш сприятливі умови для себе і свого потомства. Іншим фактором, через який вони втрачають страх, є дератизація. Отруєння щурів отрутами в підвалах і на звалищах, які знаходяться поряд з міськими будинками, змушує цих звірків цілими натовпами шукати для себе нову оселю і тому щури в каналізації саме в цей період з’являються найчастіше.

Більше інформації про пацюків та інших небажаних гостей у тернопільських багатоповерхівках та про те, як з ними боротися, наші читачі зможуть дізнатися згодом.

Коментарі вимкнені.