Прогноз на 2013-ий рік для лідерів молодіжних громадських організацій Тернополя

Молодіжне середовище Тернополя за останній рік якісно змінюється на краще, і це видно неозброєним оком. Можливо, вся справа в нових обличчях, які ще не потонули в бруді політики, демагогії та мірянні власними амбіціями? Спробуймо проаналізувати 2012-ий рік, та скласти прогноз на 2013-ий, для основних гравців, які творять молодіжну політику міста на даний час.

До нових облич, які робили молодіжну політику в 2012 році можна віднести:

Рустам Ергешов

Керівник МГО “Файне місто” (ФМ). Завдяки порадам Івана Омеляна зумів об’єднати активну молодь міста та зробити ряд якісних проектів: Школа громадської активності, Презерватизація, відроджена Студреспубліка 2012, Free Art Festival. Зрілістю очільника ФМ є те, що підтримавши кандидатуру Любомира Шимківа на посаду молодіжного мера він уникнув конфлікту та показав націленість на співпрацю.

Організація цікава своєю багатопрофільністю та новим творчим підходом до проектів. Проте, є ризик, що в 2013-му вона розростеться до таких масштабів, коли важко буде втримати над нею контроль. Крім того, амбітне оточення може забажати власних проектів.

Любомир Шимків

Голова Станичної Пластової Старшини, молодіжний міський голова. У 2012-му започаткував та реалізував проект “Школа молодої еліти”. Завдяки “довиборчим” перемовинам був безболісно обраний молодіжним мером. Планується, що саме він стане радником з питань молодіжної політики міського голови Сергія Надала. У 2013-му має за завдання реанімувати міську молодіжну раду. Враховуючи практичну відсутність опозиції, йому це може вдатись.

Дмитро Андрощук

Керівник ініціативи Молодіжний Мистецький Центр, виходець з МГО “Файне місто” (перший, хто з членів правління відколовся від організації). Під його керівництвом пройшов Free Art Festival (на телеканалі 1+1 був сюжет про те, як в рамках фестивалю молодь розмалювала каналізаційні люки). Вже самостійно, без ФМ, з молодими художниками розмалював дитячі будинки та лікарняні палати казковими героями. У 2013-му має намір повноцінно запустити Молодіжний Мистецький Центр.

Остап Стець

Керівник МГО “AIESEC” (найбільша молодіжна громадська організація в світі). У 2012-му провів «Ярмарку вакансій», долучився до волонтерства на Чемпіонаті світу з водно-моторного спорту (як і Пласт та ФМ), увійшов в робочу групу “Тернопіль – студентська столиця України” (як і керівники Пласту та ФМ). Враховуючи специфіку організації існує велика ймовірність, що у 2013-му він не буде переобраний керівником організації і зійде з орбіти молодіжної політики міста.

Не нові очільники молодіжок:

Ігор Процик – керівник ГО “Спілка молодіжного самоврядування”. Запам’ятався традиційним проектом “Студенти для органів місцевого самоврядування” та “Школою студентського самоврядування”. У 2012-му плавно передрейфував від співпраці з міською радою до обласної адміністрації. Протягом парламентських виборів перекваліфікувався в експерта з виборів. Один з єдиних опозиціонерів в молодіжній міській раді, який може “заговорювати” важливі питання. На посаді голови комісії з молодіжної політики в громадській раді нічим себе не проявив. У 2013-му, швидше за все, буде піаритися на традиційних для себе проектах.

Ліля Проць – президент МГО ФСК «СПОРТ-КЛАС», чемпіонка світу з пауерліфтингу. Таке враження, що у 2012-му Ліля переживає другу молодість в якості молодіжного лідера. Виховує спортсменів, а тепер і власну донечку. Започаткувала щонедільні руханки та взяла опіку над притулком. Хоч і погрожувала «зав’язати» з молодіжними проектами і зосередитись на спорті, проте, її вистачає і на перше, і на друге, і ще й на сім’ю. Будемо сподіватись, що у 2013-му подарує Тернополю ряд цікавих та корисних проектів.

Ігор Сцібайло – керівник асоціації Захисту Прав і Свобод Молоді “Дружба” (згідно акаунта Вконтакті має ще купу посад і титулів), керівник громадської ради з молодіжної політики при міській раді. Мав непогані стосунки з міським головою, які зіпсувались через бездіяльність на посаді керівника громадської ради та через пікетування сесії міської ради, на якій розглядалось питання реорганізації однієї зі спортивних шкіл міста. До заходів у 2012-му році можна віднести вже традиційний турнір з вільної боротьби імені його батька та періодичних скандалів з побиттям, які він трактує, як тиск на пресу. Здається, 2013-ий від 2012-го нічим для Ігоря Сцібайла відрізнятись не буде.

Христина Білінська (Сиротюк) – керівник обласного осередку ГО “Молодіжний центр працевлаштування”. У 2012-му займалась переважно проблемами професійної орієнтації та працевлаштування молоді, обрана заступником молодіжного мера з питань роботи з вишами Тернополя. Враховуючи, що Христина вже заміжня, у 2013-му можна очікувати спад активності та концентрації на сім’ї.

 

Загалом наступний рік обіцяє бути успішним і багатим на молодіжні проекти. Нова еліта підростає та активно вливається в молодіжну політику міста, а старші колеги не мають наміру полишати «молодіжки». Запрацює молодіжна міська рада, набере обертів багатообіцяючий проект “Тернопіль – студентська столиця України”, можливо, запрацює оновлений молодіжний ресурсний центр в ЦДМІ Довженка.

Юзя Мельник, Новини Тернополя «Погляд»

-1 thoughts on “Прогноз на 2013-ий рік для лідерів молодіжних громадських організацій Тернополя

  • 17:04 | 6.12.2012 о 17:04
    Permalink

    Автор статті явно далекий від молодіжної політики і громадських організацій міста. Всі ці діячі всього лиш тусовщики які нічого не роблять тільки ходять, тусуються по всяких зборах. А про організації які нормально працюють взагалі ніслова.

    • 17:20 | 6.12.2012 о 17:20
      Permalink

      О. А напишіть назви тих організацій, котрі на вашу думку працюють

    • 18:05 | 6.12.2012 о 18:05
      Permalink

      Шановний, наскільки я знаю, тут вказана лише частина реалізованих проектів вище перерахованими людьми. Якщо ж маєте якусь свою особливу думку з приводу ГО та молодіжної ПОЛІТИКИ, як ви зазначили- поділіться з нами.

  • 18:52 | 6.12.2012 о 18:52
    Permalink

    повна тупня а не стаття. автор статті дятел. я знаю лиш Пласт, молода просвіта і МНК які реально сильні і дієві організації. а тут одна туфта описана

  • 19:04 | 6.12.2012 о 19:04
    Permalink

    КорочеПроцик і Сцібайло це два *издаболи. Ергешов, якийсь чурка невідомо звідки виплив недавно і ким випханий. Стець і Андрощук взагалі лєві. Білінська хз. Шимків представник толкової організації але що робить та організація крім власних таборів і розваг не чув. Немає просвіти. Чув про їхні фестивалі гаївок, школи писанкарства де по 1000 людей буває і інше. МНК робить в області круту гру Гурби-Антонівці але тут ніслова. Тризуб охороняє в зарваниці і має теж заходи. Мля. Що це за набір оленів у цій статті? Автор реально лох.

    • 13:28 | 7.12.2012 о 13:28
      Permalink

      Так, я з вами повністю згідний, але тут же сказано: молодіжних громадських організацій Тернополя (А Тернопіль та Тернопільська область- це трохи різні територіальні одиниці)

  • 00:48 | 7.12.2012 о 00:48
    Permalink

    чудово…Рустам замовив статтю…і піариться…а дівчинка яка пише з його же організації ФМ…не гарно вийшло та інформація не дуже правдива…ВСІ ЗНАЮТЬ ЩО ФАЙНЕ МІСТО ПРОПОЛІТИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ ЯЦЕНЮКА…які капарають всі проекти…

    • 01:27 | 7.12.2012 о 01:27
      Permalink

      Хмм… А мені чомусь здавалось, що в статті навпаки його добряче підмахали, в плані припису нижче про ризик і прогноз розколу, чим підтвердження наявності в списку його колишнього співГОшника, який уже ефективно пішов своєю дорогою.

    • 22:24 | 7.12.2012 о 22:24
      Permalink

      якби ФМ було від Яценюка то на проекти не булоб проблем шукати гроші а так потрібно з мінімум бюджету робити максимум для глядачів!!!

Коментарі вимкнені.