П’ятеро студентів тернопільського університету провели семестр у провідних вишах Європи
П’ятеро студентів Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя нещодавно завершили своє семестрове навчання в провідних вишах Європи в рамках стипендіальної Програми ЄС Еразмус+:
- в Університеті Валенсії (Іспанія) — студент Кохан Василь (спеціальність «Комп’ютерна інженерія») та студент Воронка Андріян (спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»);
- в Каунаському Технологічному Університеті (Литва) — студент Худик Олег (спеціальність «Галузеве машинобудування»);
- в Університеті прикладних наук в Нисі (Польща) — студентка Рудюк Ірина (спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність») та студент Фармега Юрій (спеціальність «Фінанси, банківська справа та стажування»).
Враженнями про навчання в Університеті Валенсії ділиться студент Василь Кохан:
«Ще рік тому я б і не подумав про таке, а тепер після повернення додому згадую цей семестр із посмішкою, бо це була хороша нагода спробувати студентське життя в іншій країні. Труднощів не виникало, одразу по прибуттю до університету для Еразмус-студентів організували зустріч, де обговорили основні організаційні питання. Я мав можливість познайомитись з іншими учасниками мобільності та з представниками університету. Впродовж перших трьох тижнів навчання усі студенти ще могли змінити предмети, обрані в домашньому університеті, обмежень у факультетах чи спеціальностях не було. І я скористався такою можливістю. Іспанської мови не знав, тому підходив чи писав на електронну адресу кожного викладача і запитував, чи можна здавати екзамен англійською. Також потрібно було вибрати групу для лабораторних робіт, щоб у розкладі не виникло розбіжностей. Коли все було узгоджено, я приступив до навчання.
Для зручності більшість занять проводились у другій половині дня, а навчальний розклад можна було знайти на сайті Університету Валенсії, в описі предмету та у мобільному додатку. Щотижня мене чекали по дві пари з кожного предмету, лекція і лабораторна, або дві лекції в залежності від тижнів. Час від часу після закінчення теми чи розділу проводилися тести, які могли вплинути на кінцевий бал. Для кращого засвоєння навчального матеріалу я відвідував тренінги та інші заходи, відкриті для усіх бажаючих. І хоча при підготовці до тестів та екзаменів доводилось багато навчатись самостійно, проте я успішно склав іспити в Університеті Валенсії. Програма мобільності завершена. Хочу подякувати за нові враження та отриманий неоціненний досвід приймаючому університету – Університету Валенсії та рідній альма-матер — Тернопільському національному технічному університету імені Івана Пулюя, кафедрі комп’ютерної інженерії та відділу міжнародного співробітництва ТНТУ».
Коментарі вимкнені.