Що тернопільська міська рада ховає за сімома замками?
Сайт cityplan.in.ua розробили для того, щоби громадяни знали більше про генеральні плани міст, про те як ці документи можуть бути корисними в житті звичайної людини.
Генеральний план населеного пункту – це найважливіший документ у сфері містобудування. Генплан затверджується органами місцевого самоврядування і визначає розвиток міста на найближчі роки. Для членів кожної громади важливо мати можливість доступу до цього документу, бо ми, містяни, повинні знати, що нас чекає у майбутньому, де і як будемо жити ми і наші діти.
На жаль, в більшості міст України для громадян генеральний план все ще недоступний та незаконно обмежений грифами «Для службового користування» і «Таємно». Саме тому на сайті cityplan.in.ua можна знайти інформацію про те, як, використовуючи закон, отримати доступ до необхідної містобудівної документації.
Тернопільська влада не підтвердила дані моніторингу Всеукраїнського центру, що у файному місті можна ознайомитися з генеральним планом. Згідно офіційних даних лише Бучацький район дає таку інформацію.
«Юридична допомога» направила у міську раду інформаційний запит щодо оприлюднення генплану міста Тернополя. Нагадаємо, що у попередній статті ми писали, що Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» в 2010 р. на замовлення міської ради розроблено генеральний план забудови м. Тернополя, якому присвоєно гриф «для службового користування».
Наш юрист подав запит, щоб оприлюднили генплан міста. На що «Юридичній допомозі» відповіли, що це питання розглянули.
Проте знайомитися з ним можна «в управлінні містобудування, архітектури та кадастру в загальнодоступному місці в робочі дні з 10.00 до 16.00 год., обідня перерва з 13.00 до 14.00 год. за адресою вул. Коперника, 1 каб. 208».
Коментарі вимкнені.