Щоб загладити «смертельну» тишу Кіборг “Богема” вчить бійців у зоні АТО театрального мистецтва (відео)

Режисер Андрій Шараскін більше року тому ставив спектаклі в Львівському театрі для дітей та юнацтва, розвивав мережу дитячих театральних студій, впроваджував театральні уроки в школах Львова,  Тернополя та Івано-Франківська. Проте ситуація в країні змінила його життя.

Спочатку був Майдан, зараз боротьба в так званій зоні антитерористичної операції. Про шлях Богеми від Майдану до війни та як театральне мистецтво може врятувати життя бійців АТО, розповідає сестра Андрія Шараськіна – Вікторія.

«Андрій поїхав на Майдан після кривавих подій, бо більше він міг мовчати. Будучи вже там, часто говорив, що рано чи пізно майданівці і самі будуть змушені брати зброю до рук, бо народ доводиться до зубожіння. Там Богема примкнув до Правого сектору і разом з ними поїхав на Схід», – розповідає Вікторія Шараскіна.

У Андрія та Вікторії дуже теплі стосунки. Вони завжди підтримують один одного. Проте коли Богема вперше поїхав на Схід, Вікторії поряд не було.

«У нас ще з дитинства дуже теплі стосунки не зважаючи на значну різницю у віці. Ми часто разом із моїми дітьми та донечкою Андрія їздили  відпочивати. Нас чомусь завжди сприймали як подружжя, а вже потім коли ми зізнавались, що рідні брат і сестра – знаходили подібні риси, – розповідає Вікторія. – Коли Андрія вперше поїхав на Схід, мене не було в місті. Мамі ж він сказав, що їде на черговий вишкіл. Найстрашніше було дізнатись що Андрій в АТО. Спочатку були сльози, переживання. Звісно ми  й досі переживаємо, що б ним нічого не сталося, але розуміємо, що тут рідні повинні перш за все молитись за нього та допомагати тим, чим зможемо».

Зараз завдання кожного бійця не лише виграти цю війну, але й повернутись живим додому. Для того, щоб вберегти психіку бійців та допомогти пережити війну, Богема вчить їх театральному мистецтву.

«Постійно жити в стані війни неможливо. Найважче це для хлопці, які окрім обстрілів чи не кожен день бачать смерть та й самі часто стоять на її порозі. Для цього Андрій і навчає бійців азів театрального мистецтва. Так само як і на сцені, він вчить їх входити в роль військового і по припинені обстрілів виходити з неї. – розповідає сестра Андрія. – У Богеми чудовий голос. Тому часто, вечорами, щоб загладити «смертельну» тишу, вони співають разом із бійцями. Голос Андрія обожнюють мої діти, тому перед сном я включаю їм наші сімейні записи, де він грає. Так пісні Богеми допомагають  і нам заспокоїтись та ще раз переконатись, що скоро війна закінчиться нашою перемогою»

Відео зі сторінки у Фейсбук Андрія Шараськіна.

Тернополяни

Коментарі вимкнені.