Селище біля Тернополя, яке отримало Магдебурзьке право на 18 років швидше, ніж Тернопіль, залишиться на карті?

Відповідаючи на питання “чому селищу Великі Бірки Тернопільського району “пасує” бути центром об’єднаної громади в рамках адміністративно-територіальної реформи?”, часто спираються на історичні факти. Мовляв, Великі Бірки отримали Магдебурзьке право на 18 років швидше, ніж Тернопіль (1530 р.), та й вже мали досвід бути районним центром від 1944-го по 1963 роки.

Але, вочевидь, розробники закону про реформу не збиралися зважати на історичну спадщину. Головне – потенційний “грошоутворювач”: можливість заробляти – основний козир в цих умовах. Скептики не покладають надії, що Великі Бірки зможуть працювати на прибуток. Кажуть, всього чотири села Тернопільського району наразі готові до об’єднання з цим селищем. Тож над Бірками зараз густа хмара, яка може змити надії бірківчан бути мешканцями адміністративного центру. Більше шансів, вважають, бути центрами об’єднаних громад у Тернопільському районі у фінансово самодостатніх сіл Байківці, Великі Гаї, й, можливо, Мишковичі.

Тим часом у Великобірківській селищній раді (інформацію запозичено з Фейсбук-сторінки органу місцевого самоврядування): “25 червня у Великобірківській селищній раді відбулася кущова консультативна нарада, щодо плану об’єднання Територіальних громад Тернопільського району, зокрема у Великобірківську об’єднану територіальну громаду, з роз’ясненням основних принципів проведення адміністративно-територіальної реформи. У нараді взяли участь і виступили: народний депутат України Тарас Юрик, директор офісу реформ у Тернопільській області Віктор Литвинчук, голова Тернопільської райдержадміністрації Олександр Похилий, Великобірківський селищний голова Роман Мацелюх, Ступківський сільський голова Петро Куць, Чернелево-Руський сільський голова Михайло Дручок, Малоходачківський сільський голова Михайло Недошитко та ін. На зборах були присутні також керівники соціально-культурних закладів селища, представники громадськості. Під час обговорення були розглянуті проблемні питання проведення реформи децентралізації влади. Учасники наради прийшли до одностайної думки про створення при райдержадміністрації робочої групи для кваліфікованого роз’яснення проведення реформи під час громадського обговорення у кожній сільській громаді”.

Цікаво, ця робоча група спроможеться допомогти Великим Біркам не канути в небутті?

 Микола Вишиванець

Коментарі вимкнені.