Сергій Надал розклав по поличках роботу активної молоді у Тернополі
Чим займається зараз студентство міста, в яких проектах бере участь, і що робить міська влада для того, аби Тернопіль зарекомендував себе, як столиця України для студентів, 11 листопада у прямому ефірі УХ-радіо розповів міський голова Тернополя.
– Була така ініціатива максимально використовувати той потенціал, який у нас є – це велика кількість молоді, освічених людей, людей, які мають можливість працювати на розвиток міста, – розпочав Сергій Надал. – Якщо ж говорити конкретно, то такі основні напрямки, які зараз відбуваються, це: до 20 листопада в Тернополі оголошено про те, в цей період відбуваються вибори до молодіжної міської ради при Тернопільській міській раді.
Сергій Віталійович пояснив, для чого місту молодіжна міська рада. За його словами, вона має бути консультативно-дорадчим органом Тернопільської міської ради та виконавчого комітету з питань молодіжної політики, сприяти покращенню взаємодії міської ради та її виконавчих органів і молоді міста Тернополя, забезпечувати узгодженість дій у вирішенні тих питань, які впливають у місті на життя молоді та її участь в усіх сферах життєдіяльності міста.
– Молодіжна міська рада складатиметься з депутатів віком 14-35 років, серед яких будуть присутні представники молодіжних громадських організацій, студентів, делегованих Студентськими радами вищих навчальних закладів м. Тернополя і учні, які будуть делеговані Міським учнівським парламентом «Наснага».
Засідання виборчої комісії відбудеться 21 листопада, а вже 22 у Тернополі планують оприлюднити персональний склад міської молодіжної ради при Тернопільській міській раді.
Школа громадської активності
Нещодавно в сесійній залі Тернопільської міської ради відбулось відкриття третього сезону цього молодіжного проекту «Школа громадської активності».
– Мета проекту – надати молодим громадським активістам Тернополя знання та навички, що дозволять їм підвищити ефективність їхньої громадської роботи, дасть можливість ознайомити їх з механізмами лобіювання інтересів громади та впливу на прийняття рішень органів місцевого самоврядування, який навчить їх, як вибудовувати ефективний механізм роботи в різних громадських об’єднаннях, – сказав Сергій Надал. – Тридцятьох учасників обрали шляхом проходження двох етапів відбору. Молодь вчиться працювати з громадою міста та вивчить основи самоорганізації населення, оволодіє навиками контролю за діяльністю влади та навчиться бути предстьавниками громади.
Організаторами проекту є ТМГО «Файне місто», фонд Богдана Гаврилишина, міська рада, видавництво «Школярик».
Відбулося стажування студентів у міській раді «Студенти для органів місцевого самоврядування-2012»
– У грудні минулого року вісім з 17 студентів пройшли співбесіду і були направлені на стажування у Тернопільську міську раду. Протягом п’яти місяців по чотири години кожного дня ці інтерни працювали в різних підрозділах тернопільської міської ради, в різних управліннях, відділах. Проект «Студенти для органів місцевого самоврядування, як зазначили самі студенти, є достатньо ефективним не лише в плані здобуття досвіду роботи в органах влади, а й у плані працевлаштування чи подальшого кар’єрного росту, чи визначення самого себе. До речі, минулого року одна із учасниць такого проекту, після завершення ВНЗ, залишилася працювати в Тернопільській міській раді.
Міський голова зазначив, що для місцевої влади є позитивом участь студентів у роботі міської ради, тому, що вони надавали реальну практичну допомогу, мали свіжі погляди на вирішення тих чи інших питань, вивчили зсередини роботу органів місцевого самоврядування і сьогодні можуть розповідати своїм одноліткам, як відбувається робота, на що потрібно звертати увагу.
– Як наголосив кожен з інтернів, той досвід, який вони здобули за п’ять місяців стажування в міській раді є набагато більшим, ніж те, що вони отримали під час теоретичного навчання.
Молодіжний мистецький центр
Крім цих проектів, в рамках проекту «Тернопіль – студентська столиця України» зараз іде створення Молодіжного мистецького центру, який об’єднає молодих талановитих митців Тернополя. Перших їхній захід, який вже розпочався – це розмалювання казковими персонажами стін в дитячих закладах.
Також 28 листопада в ТНПУ ім. Гнатюка пройде акція «Здай кров – врятуй життя!»
Молоді люди власним прикладом хочуть довести, що насправді допомагати є легко, варто лише цього захотіти, і можна врятувати чиєсь життя.
Конкурс на логотип Студентської столиці України
Протягом листопада триває конкурс на логотип Студентської столиці України і кожен охочий може до нього долучитись.
Студентський портал
Зараз планується, що до кінця листопада з допомогою громадської організаціїї «Файне місто» буде розроблений проект студентського порталу, який покликаний стати інформаційною студентською і молодіжною площадкою.
Підготували випуск єдиної студентської газети
Напевно що й назва залишиться «Фішка», так як це було й раніше, оскільки така газета колись випускалася. До складу редакційної колегії тої газети увійшли представники вищих учбових закладів міста і також представники громадських організацій.
Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”
Коментарі вимкнені.