Шахраї на Тернопільщині встановлюють ціну за родичів
Щоб не стати жертвою подібного виду шахрайств, юридичний психолог обласного управління поліції Михайло Козюк радить не втрачати пильність та зберігати в екстремальних ситуаціях холодний розум, довіряти логіці, а не емоціям. Завжди перевіряти інформацію, яку вам повідомляють по телефону незнайомці, тим паче, коли мова йде про гроші.
Не довіряти телефонним незнайомцям та обов’язково перевіряти інформацію, яку вони повідомляють – на цьому не раз наголошували правоохоронці краянам. Чула про це і 19-річна жителька Борщівського району. Та, як не прикро, не дослухалася до порад поліцейських і втрапила у тенета аферистів.
Як розповідає потерпіла, до неї в обідню пору на мобільний телефон зателефонував незнайомець, який представився правоохоронцем. Невідомий ошелешив дівчину новиною: її брат побив людину і тепер йому загрожує кримінальна відповідальність. Псевдополіцейський вів розмову наполегливо, не давав часу на роздуми. Запропонував вихід із ситуації: дівчина повинна перерахувати на банківський рахунок 10 тисяч гривень.
Не вагаючись, потерпіла кинулася рятувати родича. Взяла обумовлену суму і поїхала до райцентру. Дорогою вона намагалася дотелефонуватися до родича, однак його телефон був вимкнений.
Приїхавши до райцентру, потерпіла ще раз зателефонувала до нібито правоохоронця. Останній наказав їй йти до найближчого терміналу і перерахувати гроші на його рахунок.
Вже після того, як дівчині вдалося зв’язатися з братом, вона зрозуміла, що її ошукали. Працівники Борщівського відділення поліції зареєстрували заяву потерпілої та вживають заходів щодо розкриття даного злочину.
Коментарі вимкнені.