Скоро влада на Тернопільщині зможе робити більше…
Під час робочої зустрічі, яку провів виконувач обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак 15 січня, директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА Володимир Харченко повідомив про зміни у законодавстві в галузі містобудування, будівництва та житлово-комунальної сфери.
Зокрема, він зазначив 13 січня Верховна Рада України розглянула низку законів, які вносять ряд змін у галузі
«В першому читанні був прийнятий Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», який передбачає докорінну зміну органів державного архітектурно-будівельного контролю, – зазначив Володимир Харченко. – Проектом пропонується передати функції по здійсненню державного архітектурно-будівельного контролю від центрального органу виконавчої влади до органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, а також передбачається спростити деякі дозвільні та погоджувальні процедури у будівництві. Зокрема надання документації, яка дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт, проведення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів може здійснюватись виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю».
За його словами, вдосконалюється процедура подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт; скорочуються строки видачі технічних умов у відповідній сфері; вдосконалюється юридична відповідальність у зазначеній сфері. Відповідні зміни вносяться до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів «Про основи містобудування», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про відходи», «Про місцеві державні адміністрації», «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про судовий збір», «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
Також директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА, зазначив, що Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» активізував роботу з розроблення та оновлення містобудівної документації, у першу чергу інвестиційно-привабливих регіонів.
«Проте у встановлені Законом терміни до 1 січня 2015 року оновити містобудівну документацію не вдалося через неспроможність територіальних громад профінансувати ці роботи, – наголосив Володимир Харченко. – Для забезпечення розроблення та оновлення містобудівної документації на місцевому рівні необхідно вирішити питання забезпечення державного фінансування виконання робіт як з картографування території України у масштабі необхідному для розроблення містобудівної документації так і розроблення містобудівної документації на регіональному і місцевому рівнях».
Коментарі вимкнені.