Тернопільщина: майже 20 млн грн акцизного податку надійшло до бюджету

Упродовж січня цього року суб’єкти господарювання області спрямували до державного і місцевого бюджетів понад 19,9 млн грн акцизного податку. 

Зокрема, місцеві бюджети області отримали 10,3 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 8 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, ще 2,3 млн грн – від продажу пива.

Нагадаємо, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. 

Ставка цього податку визначена в розмірі 5 відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу.

До державного бюджету надійшло 3,6 млн гривень акцизного податку з вироблених в Україні товарів.

Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 18 підприємств – виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.

Структуру акцизного податку до державного бюджету складають надходження від виробництва горілчаної продукції – 2,1 млн грн, виробництва пива – 1,3 млн грн, від переобладнання транспортних засобів – 0,2 млн гривень.

Окрім цього, понад 6 млн грн надійшло до бюджету від ввезених на митну територію  України підакцизних товарів (продукції).

Коментарі вимкнені.