Нове в друці. Тернопільський історик упорядкував книгу — цінне джерело для вивчення діяльності ОУН і УПА

У серпні ц.р. вийшла друком книжка “ОУН на СУЗ в 1943–1945 рр.”, видана “Літописом УПА” у серії “Події і Люди”. Упорядник видання — історик Сергій Волянюк, який активно займається дослідженням діяльності підпілля ОУН та відділів УПА на Тернопільщині.

“Історія діяльності Організації Українських Націоналістів на території Наддніпрянської України під час Другої світової війни попри значні історіографічні доробки науковців, істориків і краєзнавців й надалі залишається малодослідженою темою, — зазначив Сергій Волянюк. — Під час роботи у архівах вдалося відшукати працю невідомого автора – “ОУН на СУЗ в 1943–1945 рр.”, яка є цінним джерелом для вивчення діяльності ОУН і УПА у Наддніпрянщині. У ній подаються цікаві дані про соціальне, економічне і національне становище у Наддніпрянській Україні. Також у ній висвітлена рейдова діяльність відділів УПА територіями Поділля, Житомирщини, Київщини та інших регіонів, перелічено їх командний склад, маршрути, більші бої та сутички. Ще в документі висвітлено діяльність 17 груп ОУН, які упродовж 1944–1945 рр. засилалися для організації і відновлення діяльності мережі ОУН у центральні області України. Як упорядник хочу подякувати співробітникам і керівництву Державного Архіву Тернопільської області в особі Федора Полянського за сприяння у опрацюванні та копіюванні оригінального документа, історикам Ігорю Марчуку, Володимиру Морозу, Олександру Вовку, Андрію Усачу за надані консультації, матеріали і світлини, які використані при упорядкуванні брошури та працівникам Видавництва “Літопис УПА” Ігорю Гомзяку і Миколі Посівничу за організацію видання книжечки”.

Згідно з анотацією, у книжці опубліковано працю невідомого автора, яка була підготовлена у підпіллі в 1946 р. Вона є цінним джерелом для вивчення діяльності ОУН і УПА. Тут подаються важливі дані про соціальне, економічне і національне становище у Наддніпрянщині, висвітлена рейдова діяльність відділів УПА в центральних областях України, діяльність спеціальних груп ОУН, які впродовж 1944-1945 рр. перекидалися для закріплення і проведення організаційної роботи на територіях. Тут містяться реалістичні оцінки, що стосуються становища ОУН на цих теренах та актуальні висновки, які стали фактично програмою дій для мережі ОУН в Наддніпрянщині.

Книгу можна замовити у видавництві “Літопис УПА”, переглянути в бібліотеці, державному архіві або звернутися до упорядника Сергія Волянюка у Facebook.

Коментарі вимкнені.