«Тернопіль, Ternopil, Tarnopol» — найновіша книга про історію Тернополя

Світлина Тараса Циклиняка.

Подарункове видання “Тернопіль, Ternopil, Tarnopol” місцевого видавництва “Джура” – найновіша станом на березень 2017-го книга про історію Тернополя.

Як розповів “Погляду” керівник видавництва “Джура” Василь Ванчура, у цій книзі кілька знаних авторів поділилися власними дослідженнями історії міста. Є чимало кольорових і чорно-білих ілюстрацій давнього Тернополя.

Вартує книга – 250 грн. Для того, аби інші книжкові магазини не збільшували вартість видання, відтак щоб вона була доступнішою покупцям, реалізують “Тернопіль, Ternopil, Tarnopol” лише у “Джурі” за собівартістю. Можлива доставка додому через інтернет-замовлення. Частково видання профінансовано з бюджету Тернопільської міської ради, яка вважається основним замовником книги. Відтак, вступне слово — від Тернопільського міського голови Сергія Надала.

Розпочинається книга статтею історика Петра Гуцала, яка розповідає читачу про заснування Тернополя, про ключові історичні постаті і роди цього періоду міста.

Наступний розділ — про старовинні церкви Тернополя — нарис, на жаль, уже покійної Любомири Бойцун. Цей нарис уже був опублікований у часописі “Ї” (Львів).

Третій розділ — про бургомістрів Тернополя. В окремому вигляді це дослідження ще ніде не публікувалося. Там, зокрема, є цікава інформація про перші автомобілі на вулицях Тернополя, появу правил дорожнього руху в місті.

Четвертий розділ представляє стаття історика Миколи Лазаровича “Тернопіль у контексті російської окупації під час Першої світової війни”. Тут Лазарович подає поіменний список уродженців Тернополя, які були січовими стрільцями. Далі — історична розвідка про те, як Тернопіль був столицею ЗУНРу (посадові особи цього періоду, важливі документи, державні установи ЗУНРу, йдеться і про євреїв Тернополя).

Наступний розділ краєзнавця Олександра Семеніва висвітлює події 1944 року, коли тривали бої за Тернопіль.

Період після Другої світової війни висвітлив у книзі історик Володимир Окаринський. У його нарисі йдеться про те, як велася відбудова Тернополя (дослідження цінне тим, що про радянський Тернопіль відомо зовсім мало), про те, як знімалися пам`ятники тоталітаризму в місті. Дослідження Володимира Окаринського закінчується на 2000 році.

Передостанній розділ — “Народження Революції Гідності” тернопільської журналістки Яніни Чайківської — про тернопільський Євромайдан, волонтерів, участь тернополян в АТО. Цей розділ ілюстровано світлинами фотографів Миколи Василечка та Івана Пшоняка.

Закінчується книга своєрідним путівником “Вулиці Тернополя” Любомири Бойцун.

Післямова — Миколи Лазаровича “Від минулого до сьогодення”.

Обсяг книги – 192 сторінки. Тираж видання – 2 тисячі примірників.

Офіційну презентацію книги видавці планують у березні ц.р.

Коментарі вимкнені.