Якщо ми це не започаткуємо, то молоді люди вже можуть цього не зробити, – Михайло Гросуляк про “Галицьку Дефіляду”


Відомий тернопільський ресторатор Михайло Гросуляк у мережі Фейсбук розповів, як народився фествиаль “Галицька Дефіляда”.

“Михайле, чи ти б не хотів зі мною заснувати “Клуб Галицької Кухні” (КГК). Бо ми вже в такому віці, що пора подумати про майбутнє” – каже Марк Зархін.

Вважаю його гуру, бо в нього поза 200 власних ресторанів. Це людина дуже потужна. Я поїхав на запрошення до Львова, це було 7 років тому. Ми зробили перше засідання “КГК” і все пройшло навіть дуже вдало.

Хоча ми йшли в різному напрямку з Марком. Але в один момент до нас прийшло розуміння того, що якщо ми це не започаткуємо, то молоді люди вже можуть цього не зробити.

Бо йде навала європейського продукту, і не зовсім, я б сказав якісного. А український продукт, як правило залишають осторонь. Володимир Кашицький казав: “Михайле, що б ти не робив, завжди використовуй український продукт. Бо він найкращий в світі.” Це бувалий чоловік, який мене навчив піцу пекти. Коли він цю тезу сказав, я звичайно із задоволенням погодився.

Ми подружилися з Марком Зархіним. І порозумілися на тому, що треба щось робити для популяризації галицької кухні. Ну так ми її позиціонуємо. Це три області: Львівська, Івано-Франківська і частина Тернопільської області. А що таке “Галицька кухня” – вона мені схожа чимось до Одеської локальної, тому, що там багато населення, яке завдяки історичним вихрам проходило через місто і залишили свій слід в кулінарії.

Ну так от, ми були здивовані, коли на запрошення до Львова приїхало тридцять маститих кухарів. Майстри старопольської кухні. Ми виступали, спілкувалися і звичайно я під цими враженнями приїхав в Тернопіль і думаю…

Ну добре, я послухав, ми заснували, а що ж треба робити для цього?
І в мене така ідея народилася, а чому б не зробити “Галицьку дефіляду”. Так я собі щось придумав, незнаю, зліпив слова “дефіле” і “Галицька кухня”. Поєдналися мені так ці дві фрази.

І найпершу дефіляду, ми сім років тому, зробили на території “Старого Млина”. Були художні колективи, співали гарних українських пісень. Зробили класичний борщ, я запросив жіночку з Борщева, яка це приготувала. Бо все-таки природа борщу вважається – Борщівський район.
І дуже гарно це зайшло. Ми поставили всі продукти (натуральні, органічні) які ми на той час починали культивувати.

А перша “Галицька дефіляда” всім дуже сподобалася. І я запросив мера, Сергія Віталійовича на це дійство. І він зателефонував потім і сказав: “Михайле, я хочу щоб ми зараз об’єднали всіх рестораторів міста, кругом цієї теми. І зробити Тернопіль – центром галицької кухні”.

Продовження буде…

Коментарі вимкнені.