Тернопіль через скульптури Пінзеля може стати епіцентром світового скандалу (відео)
Сьогодні, 27 квітня, у Тернополі побувала Лариса Борисівна Возницька-Разінкова – член гуманітарної ради при Президенті, генеральний директор Львівської Національної галереї мистецтв, доцент кафедри реставрації Львівської Національної академії мистецтв, голова Асоціації реставраторів Львівщини, заслужений працівник культури України, донька Героя України Бориса Возницького. Приїхала вона не просто так, а через скандал, який розгорається через бажання окремих тернополян експонувати всесвітньовідомі скульптури Пінзеля у торговому центрі «Подоляни. Виставка має відкритись завтра, 28 квітня.
Лариса Возницька зустрілась із директором торгово-розважального центру “Подоляни” Михайлом Ібрагімовим.
Михайло Ібрагімов: З ініціативи благодійного фонду Подоляни, який працює з ТРЦ «Подоляни» спільно з обласним краєзнавчим музеєм реалізується соціальний проект «Пінзель. Мистецька спадщина нащадків». Суть цього проекту полягає в тому, що з нашої ініціативи і з залученням коштів меценатів, які є в області, заплановано до 100-річчя краєзнавчого музею до 20 травня облаштувати спеціальну залу, де будуть виставленні роботи Пінзеля. Тобто обладнати її необхідними умовами. Вся справа була організована на рівні обласної держадміністрації. Усі кошти, які поступлять, стовідсотково будуть використані на реставрацію спеціального залу. На даний час нами укладені відповідні договори з обласним краєзнавчим музеєм. Окрім того, є відповідний дозвіл згідно чинного законодавства. Всі юридичні норми витримані. Всі роботи були транспортовані в Арт Галерею, де також витримані необхідні умови.
Лариса Возницька: Я 42 роки пропрацювала в музеї. І зараз моєму обуренню просто не має краю. Я приїхала, бо вчора увечері мені дзвонили із Міністерства культури. Сьогодні “весь Київ” мене турбує відносно цієї історії. Також дзвонили з адміністрації Президента з проханням поставити цьому край. Не можуть твори 18 століття, твори Пінзеля, бути у торговому центрі під бляхою, яка нагрівається залежно від температури на вулиці, а то й більше. Немає приборів, які фіксують вологість приміщення. Ті горщечки, які там стоять, не відповідають нормам. Тут дуже висока температура. Що ми побачили на прикладі творів, які експонуються поруч? Я не знаю – це, напевно, приватні твори. Але, як приватник міг дати вам такі твори, які осипаються? Не дай Бог сюди “Юнеско” попаде. Це буде просто світовий скандал. І томууряд зараз цим дуже занепокоєний. Тому, що це йде до світового скандалу. Україні це не потрібно. Тому моя пропозиція, поки це ще не роздулося, тихесенько взяти, вивезти в музей і залишити скульптури там. Зараз чекають великі неприємності директора музею. На рівні звільнення з посади. Він тікає від мене.
Михайло Ібрагімов: Ми дилетанти в цій справі. Але результатом нашого спілкування буде те, що я повідомлю власника про розмову. Але хочу сказати дещо. Все що стосується умов та транспортування – цим займалися працівники музею. Щодо температурного режиму, я вам однозначно кажу, воно вирішується. Щодо вологості – я не готовий докінця сказати. Працівники музею мали за цим слідкувати. Я знайду директора музею. Щодо кінцевої вашої пропозиції про повернення скульптур у музей, я одноосібно прийняти таке рішення не можу. І це є соціальний проект, який реалізується на рівні облдержадміністрації. Це не є наша приватна справа, де ми самі щось зробили. Я на цьому наголошую і на це звертаю увагу. Протягом півгодини я вийду з вами на зв’язок.
Вже 21.30, але Михайло Ібрагімов так і не зателефонував Ларисі Борисівній Возницькій-Разінковій. Очевидно, нашим «патріотам» вигідний світовий скандал у Тернополі…
Чубаку мало вбивства людини, він хоче ще і безцінні твори мистецтва знищити. Ця особь заради власної пихи готова все нищити!!!!!!!!!!
Чи привертаючи на себе таку увагу, Чубак хоче втікти від кримінальної відповідальності за скоєне ДТП??????
ойойойой як запереживали всі за скульптури в Подолянах – можна подумати що в церквах бучацьких чи й в музеї тернопільському температура і вологість повітря ідеальні. не смішіть людей. видно черговий раз хтось з кимсь чимсь не поділився
А хто зараз в музей ходить, в трц людей на 85% думаю більше ходить чи музей, і люди мають шанс долучитися до прекрасного!
Так в музеях не буває багато людей, але якщо наші так звані спонсори хочуть допомогти краєзнавчому то можна було всю цю акцію проводити саме в приміщені музейному і дати шанс на невелику рекламу. Завдяки чому, можливо, більше людей знатиме де знаходиться не лише супермаркети, але багато цінностей нашого краю і зможуть побачити окрім пінзеля твори інших майстрів минулого. І головне підвищити свій культурний рівень який вже досить сильно падає.