Тернопіль розростається самовільними новобудовами

Нові будмайданчики продовжують з’являтись по всьому Тернополі. Повідомляти про те, що будують, жителям міста не поспішають, а дехто з тернополян побоюється через таке будівництво втратити роботу
Новий паркан біля ТЦ “Орнава”, реконструкцію нежитлового приміщення біля ресторану “Пекін” на вулиці Дружби, 9, демонтаж закинутого будинку на вулиці Збаразькій і будівельні роботи на майдані Мистецтв – це ще неповний список новобудов у Тернополі. Про будівництво деяких із названих об’єктів інформація відсутня навіть у контролюючих інстанціях.

Замість парковки — магазин. Для початку забудови заявнику потрібно отримати вихідні дані для проектування об’єкта будівництва, а також дозвіл на проведення будівельних робіт, який надає інспекція архбудконтролю, каже начальник управління містобудування та архітектури Василь Бесага.
– Управління видало містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки на вулиці Живова (навпроти ТЦ “Орнава” – прим. ред.), – повідомляє пан Бесага. – Замовником об’єкта є відділ технічного нагляду міськради. Це буде будівля ринкової інфраструктури. Можливо, там зроблять квітковий магазин, хоча конкретно ще нічого сказати не можу.
Будівництво займає значну частину майданчика для автомобілів, що створює людям незручності.
– Тепер тут недостатньо місця для автостоянки, – скаржиться тернополянин Степан Маринчук. – Думаю, це буде ще один магазин. Хоча біля “Орнави” немає потреби у цьому.
Василь Бесага пояснює, що територія, яку взяли під нове будівництво, за генпланом до автостоянки не входить. Це було додаткове місце, де тимчасово дозволяли паркувати авто, каже він. В інспекції архбудконтролю повідомили, що декларацію про початок виконання підготовчих робіт на вулиці Живова зареєстрували ще 23 травня.
На решту нових будівельних об’єктів, за словами пана Бесаги, містобудівні умови і обмеження не надавали.
Будівництво біля “Пекіну” – самовільне. Ще влітку почали будівництво на вул. Дружби, 9, біля ресторану “Пекін”. Мешканці будинку припускають, що тут буде ще одне місце для відпочинку та розваг.
– Власник реконструював вхід на подвір’я, також утеплив фасади будинку, поклав бруківку, зробив нові перила біля сходів, – розповідає мешканець будинку Теодор Дубський. – Будова не заважає, а, скоріше, навпаки.
Робітники відмовились пояснювати, що будують, а от в інспекції архбудконтролю повідомили, що будівельні роботи ведуть самочинно.
– Реконструкцію нежитлових приміщень на вулиці Дружби, 9 проводять без отримання дозволу, – розповідає завідувач сектору юридичного забезпечення інспекції архбудконтролю в області Володимир Осядач. – Замовником є Ольга Загорська. Інспекція наклала штраф та приписом зобов’язала припинити виконання будівельних робіт.
Але реконструкція триває далі. Пан Осядач пояснює це тим, що замовник — у лікарняній відпустці після пологів, тому інспекція не може виїхати на місце з перевіркою.

Нарешті знесли закинутий будинок. Іншим об’єктом, який привертає увагу тернополян, є закинутий будинок на вул. Збаразькій поблизу Новоапостольської церкви. Нещодавно його повністю знесли, залишивши на місці купу цегли.
– Згідно з попередньою інформацією, там проводять демонтаж власного житлового будинку, – продовжує пан Осядач. – Чи будуть там щось будувати – невідомо.
Деякі тернополяни позитивно ставляться до того, що старий будинок нарешті знесли. Кажуть, що раніше на цьому місці знайшли мертвого бомжа.
– Розвалини старого будинку псують вигляд міста, – розповідає студентка педуніверситету Світлана Поліщук. – Окрім того, це місце привалювало бомжів. Я чула, що тут знайшли труп. Це звалище давно пора було демонтувати.

Будівництво створює незручності. На Майдані Мистецтв біля квіткового ринку також бачимо територію, обгороджену високим парканом. Поруч — будка ремонту парасоль, власник якої зовсім незадоволений таким розвитком подій.
– Я вже 12 років займаюсь ремонтом парасоль. Ось тут, у будці сиджу, – говорить майстер Мирослав Гавриш. – А тепер мушу шукати інше місце, бо тут ведуть будівництво. Кажуть, що буде церква.
Чоловік уже запитував у сусідніх будівлях про оренду приміщення. Однак там – високі ціни, тож він не може дозволити собі дорогої оренди. Майстер сподівається на допомогу міської ради.
– Мені потрібне невелике приміщення приблизно на 10-15 квадратних метрів, – каже він. – Бо якщо не знайду недороге приміщення, то доведеться закривати свою справу з ремонтом парасоль.
До слова, інформація про це будівництво відсутня як в управлінні містобудування та архітектури міськради, так і в інспекції архбудконтролю у Тернопільській області.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.