Тернопільські рятувальники підбили підсумки 2015-го
Як торік впоралися із надзвичайними подіями в Тернопільській області, фахівці цієї справи в останній робочий день минулого тижня журналістів інформував начальник управління ДСНС України в Тернопільській області Віктор Маслей.
Що тільки не стається на Тернопільщині: горять сміттєзвалища, житлові і господарські будинки, офіси, храми, торф’яні поля, стерня, ліси. Дорослі, діти і тварини падають у глибокі люки, колодязі; провалюються під кригу; шукаючи металобрухт, натрапляють на 100-кілограмові авіабомби; не можуть зняти котика з дерева чи заклинило двері; захотілося пожартувати про фальшиве замінування, – з усім цим впоратися вимагають у рятувальників. Яким у деталях видався минулий рік для еменесників Тернопільщини вичерпно демонструє відеоролик, який підготували фахівці управління ДСНС України в Тернопільській області.
Окрім “класичних” надзвичайних ситуацій, торік рятувальники області освоїли особливості гасіння торф’яників. Через спеку ґрунтові води опустилися на глибину до 2,5 м, за таких умов торф загоряється вкрай швидко, але погасити його непросто. За словами Віктора Маслея, якщо в інших українських областях з подібною проблемою справляються за тридцять днів, натомість на Тернопільщині минулоріч найдовше гасили торфове поле – п’ять діб.
Одна з надзвичайних ситуацій-2014 перейшла у 2015 рік: під час пошуку кольорового металу в смт Великі Бірки місцеві жителі виявили вибухонебезпечні предмети (ВНП) часів ІІ світової війни, серед яких були 100-кілограмові авіабомби. Станом на початок лютого ц. р. кампанія з пошуку ВНП залишилася не завершеною. Коли знайдуть всі небезпечні предмети наразі невідомо.
Щодоби у середньому МНС-ики області 29 разів виїжджають на надзвичайні події. У зимовий період особливо актуальним є обережне поводження на кризі. 11 лютого на тернопільському ставі літній чоловік провалився під лід, катаючись на ковзанах. На щастя, зміг врятуватися сам.
Торік запрацювали три місцеві пожежні команди (комунальні установи, створені сільськими, селищними радами) у Борщівському, Заліщицькому та Зборівському районах. Місцеві пожежні команди ліквідовують 16% пожеж у сільській місцевості Тернопільщини.
Станом на 1 січня, у Тернопільській області знайшли житло 174 особи, які покинули АР Крим, з районів проведення АТО приїхали 2 553 особи. Прибулих тимчасово розселяють у приватному секторі, об’єктах соціального захисту, до трьох днів на волонтерських умовах дозволяють залишатися у готелях області.
Ірина Юрко.
Фото автора.
Коментарі вимкнені.