Тернопільську міську раду охороняють незаконно? (відео)


6 січня міський голова Тернополя Сергій Надал скликав позачергову сесію, щоб розглянути питання висловлення недовіри головному архітекторові міста В.Бесазі. На засідання, окрім мера (ВО Свобода) та його секретаря (БПП Солідарність), з’явився лише один депутат – Андрій Газилишин із “Громадянської позиції”. І також під будівлю міської ради прийшли чимало активістів, які незадоволенні діяльністю головного архітектора.
Серед них була і громадська активістка Олена Степанова, яка планувала виступити перед міським головою та депутатами. Відповідне повідомлення у міську раду нею було подано заздалегідь. Однак невідомі їй на той час особи чоловічої статі в камуфляжній формі із спецзасобами, а саме гумовими кийками, балончиками з газом, кайданками та зброєю невідомого походження, яка знаходилась у кобурі, перешкоджали пані Олені пройти до приміщення комунальної власності, чим порушили низку нормативно-правових актів, а саме: ст. 33 Конституції України якою кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування. Про це активістка розповіла «Погляду».
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про місцеве самоврядування» територіальним громадам міст належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно. Територіа́льна грома́да міста — жителі, об’єднані постійним проживанням у місті, що є самостійною адміністративно-територіальною одиницею. Будучи уродженкою і жителькою міста Тернополя, я є членом територіальної громади. Комунальна власність по суті своїй є колективною власністю, тобто, будь хто з членів територіальної громади має право власності на комунальне майно. Пра́во вла́сності — це сукупність правових норм, які регулюють відносини, пов’язані з володінням, користуванням і розпорядженням власником належним йому майном. Позбавлення власника (співвласника) хоч однієї із складових права власності вважається таким, що позбавляє власника(співвласника) права власності. Відповідно до ст. 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Перешкоджаючи мені пройти до приміщення комунальної власності охоронці позбавили мене права користуватись комунальним майном, – каже пані Олена.
– Пізніше ці особи представилися працівниками охоронної фірми «Авангард»: Кондратюк Віталій Миколайович та Скуба Михайло Романович. «Професіоналізм» цих охоронців просто вражає. Вони не знають на підставі якого нормативно-правового акту вони діють. На моє прохання надати для ознайомлення документи передбачені ч.4 ст.11 ЗУ «Про охоронну діяльність» мені було відмовлено. Відповідно до ч. 3 ст.11 ЗУ «Про охоронну діяльність» персонал охорони виконує функції з охорони майна за обов’язкової наявності на його одязі ознак належності до відповідного суб’єкта охоронної діяльності згідно з його статутними документами. Однак на одязі вищевказаних осіб були відсутні ознаки належності до відповідного суб’єкта охоронної діяльності згідно з його статутними документами, оскільки ЄДРЮОФОП не містить інформації про юридичну особу із назвою «Охоронна фірма «Авангард». Ці особи, не будучи працівниками правоохоронних органів здійснювали дії, які містять ознаки оперативно-розшукової діяльності, а саме, вимагали у мене посвідчення особи та посвідчення громадської організації членом якої я є. Із розмови із вищевказаними особами, я дізналась про те, що ця нібито охоронна фірма «Авангард» здійснює охорону приміщення Тернопільської міської ради. Після сесії мною було переглянуто реєстр ліцензій на здійснення охоронної діяльності і не виявлено такої охоронної фірми як «Авангард». Мною не знайдено в публічному доступі інформації про проведення конкурсу на надання послуг охорони. То хто ж тоді охороняє приміщення Тернопільської міської ради та ще й отримує за це кошти з місцевого бюджету? – питає активістка.

Коментарі вимкнені.