Почерк є своєрідним дзеркалом людини, – тернопільський графолог Дмитро Штокалюк

“Для почерку екстравертів характерні літери великого розміру, сильний натиск, розвинена нижня зона почерку. В інтровертів літери найчастіше дрібні, натиск — слабкий, розвинена верхня зона. Але треба враховувати те, як взаємодіють ці ознаки. Приміром, великі літери і слабкий натиск можуть свідчити про те, що людина хотіла б широкого кола спілкування, але через невпевненість уникає цього. Дрібний почерк і сильний натиск може свідчити про амбівертність людини, тобто за різних обставин вона може бути екстравертом та інтровертом”, – розповідає історик і психолог за освітою, графолог Дмитро Штокалюк.

Цими днями в обласній універсальній науковій бібліотеці він представив свою монографію “Графологія – засіб пізнання себе та інших”. Каже, у ній науку про почерк поєднав зі знаннями у галузях історії та психології. Монографію створив на основі класичних досліджень графології та власних спостережень. Зокрема, у ній розповідає, як за почерком визначити темперамент і психологічні спрямованості, психоемоційний та стан здоров’я.

Дмитро Штокалюк твердить, що почерк є своєрідним дзеркалом людини й може розповісти про неї навіть те, що вона сама не знає або воліє приховати від себе. І не важливо, багато ви пишете чи берете ручку, лише для того, аби поставити підпис, – навіть кілька літер можуть бути промовистими.

“Великі літери притаманні сангвінікам і флегматикам, іноді  меланхолікам. Гостра літера “р” може вказувати на агресивну та конфліктну особу, кругла – на м’яку та піддатливу. Роздратована людина пише гострим, кутуватим почерком, натиск на ручку збільшується. Той, хто і в звичайних обставинах пише швидко, зазвичай виявляється поспішним і в житті. Якщо рядки рукопису хвилеподібні, то ймовірно, що для його автора характерні часті зміни настрою, – провадить мову далі графолог. – Видають літери й те, наскільки особистість творча – артистичні люблять вигадливий почерк і часто прикрашають літери. Почерк може навіть сказати про схильність до хвороб: гострий і кутуватий, ймовірно, вказує на можливі проблеми зі шлунковим трактом, круглий – із нервами”.

До речі, коли хочете визначити психологічні особливості партнера, – читайте його рукописи. Дмитро Штокалюк переконаний, що за почерком можна сказати, яка людина в коханні. “Ті, чиї літери мають яскраво виражений правий нахил, часто і легко закохуються. Ті, чиї розташовані вертикально, спершу вивчають партнера, а вже потім йдуть на зближення. Яскравовиражений лівий нахил свідчить про темперамент і енергійність, в коханні це пристрасна людина, але вона приховує свої емоції. Той, хто пише із сильним натиском, любить бути головним у стосунках, і навпаки”, – каже графолог.

Зверніть увагу й на кольори ручок. Дмитро Штокалюк у книжці зауважує, що люди, котрі люблять бути в центрі уваги, прагнуть до нових вражень, часто надають перевагу червоним чорнилам. Сині обирають стримані люди, котрі не люблять виділятись. Чорні – холоднокровні та сміливі.

Завершує книжку Дмитра Штокалюка психологічні портрети ініціаторів та виконавців інформаційно-військової агресії проти України та її союзників, зроблені на основі графологічного аналізу.

Анна Золотнюк.

Фото авторки.

Коментарі вимкнені.