Тернополянам не варто надіятися на «бомбосховища» у Тернополі

На центральних телеканалах країни уже показують, в якому стані знаходяться різноманітні захисні споруди (як їх в народі називають – бомбосховища) у місті Києві та у Львові. Є серед них зразкові – доглянуті, а є – занедбані. Тернопільські сховища нічим не відрізняються від тих, які показують по телевізору, – каже Начальник управління надзвичайних ситуацій міської ради Коваль Іван Васильович.

–          На жаль, з тих всіх, які є в місті – 10% готові до укриття. Питання стоїть про те, як їх підтримують і хто скільки коштів виділяв на їх утримання.

Іван Васильовч пояснює, що сховища знаходяться на території підприємств і є або власністю держави (якщо не ввійшли в статутний фонд підприємства), або власністю підприємств (якщо увійшли в статутний фонд). За стан сховища відповідають підприємства чи установи, які є власниками захисних споруд. В Управлінні надзвичайних ситуацій лише ведуть їх облік та вивчають стан, аби знати, як їх можна використати в разі необхідності.

Ніяких робіт по відновленню своїх сховищ не веде колишній тернопільський завод-гігант комбайновий, «Оріон» який стоїть, та ті, які не ввійшли e статутний фонд підприємств. Ними управляє фонд державного майна. А на відділення фонду в Тернопільській області  держава коштів не виділяє. Вони доведені до жалюгідного стану.

–          Усього на території міста Тернополя є 55 сховищ, які будувалися підприємствами для того, щоб укрити працюючу зміну підприємства. Тому вони не призначені для укриття населення, – пояснює начальник Управління надзвичайних ситуацій міської ради Іван Коваль. – Доктриною, яка існувала за СРСР, взагалі не передбачалося укриття населення в захисних спорудах. Там могли перебувати лише працівники підприємства, якому належить сховище. Якщо взяти всі захисні споруди міста, то максимум, що в них можна вмістити – десь тисяч 15-19. А у Тернополі населення більше 200 тисяч…

Любов Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Тернополянам не варто надіятися на «бомбосховища» у Тернополі

  • 12:48 | 28.03.2014 о 12:48
    Permalink

    а що хтось бомбити збираеться? б1льше нема куди кошти витратити? чи так бюджет легше вкрасти?

Коментарі вимкнені.