Тернополянку турбують «сльози» берізок

В групі “Від Тарнополя до Тернополя” Леся Наливайко піднімає проблему неправильного видобування березового соку. 

Навесні, як тільки починає танути сніг, берези прокидаються раніше ніж інші дерева і починають гнати стовбуром сік. Фахівці стверджують, що вживання цього цілющого напою сприяє розщепленню каменів у сечовому міхурі, нирках, очищенню крові й поліпшенню кровообігу, посиленню обмінних процесів, виведенню шлаків, зміцненню нервової системи.

Варто знати, що є чіткі правила збору березового соку. На жаль, майже ніхто не звертає на них уваги.

Зараз часто спостерігається варварський і хижацький спосіб видобутку березового соку. Невмілі збирачі забувають про забуті пляшки біля беріз, вони залишають незагойні рани дерева відкритими. Ці дерева тижнями стікають «сльозами». Марно витікають десятки літрів соку. А після варварських затесів, зроблених сокирою, зупинити такий потік, практично неможливо. Інтенсивний рух соку рано чи пізно закінчується, але рана на дереві покриється пліснявою, дерево починає гнити.

Можна побачити, що дехто збирає сік із молодих берізок, такого в жодному разі не можна робити, бо цілюща волога їм потрібна для росту. Якщо неправильно брати сік, можна спричинити загибель навіть зрілого дерева, тому головне — знати основні правила збирання натурального напою. Знавці цієї справи, зокрема, кажуть, що слід звертати увагу на погодні умови та стан бруньок на дереві. Якщо вони з’явилися, то сокозбір треба припинити, бо «цілющі сльози» втрачають цінні властивості.
Недавно я спостерігала, що до беріз прикріплюють целофанові мішки, в які капає сік вже кілька днів. Цілющий напій там давно закис. Вже не кажу про порожню тару, яка валяється чи не під кожною берізкою, зіпсований напій аж виливається на землю.

Потрібно, щоб сокозбирачі обов’язково позабирали з-під дерев те сміття, що залишили, і забили дерев’яними корками висвердлені дірки. Знавці кажуть, що такі отвори потрібно замазувати ще спеціальним мастилом. Це допомагає дереву видужати.

 

-1 thoughts on “Тернополянку турбують «сльози» берізок

  • 14:26 | 6.04.2014 о 14:26
    Permalink

    А все через те, що замість навчити людей як правильно брати сік, лісники тупо гонять з лісу. В “Медоборах” Музика з сімейством просто подуріли, за одну просверлену дирку 200 грн штрафу. Для дятлів, так званих захисників природи, а простіше лісових корупціонерів – сік наші прадіди і діди точили для себе і для людей і не було в цьому шкоди ні деревині, ні природі.
    А теперішні хруні самі не в змозі і людям зась.

Коментарі вимкнені.