Щоб захистити батальйон “Тернопіль”, люди дійдуть і до Міністерства оборони

Громадські активісти Тернополя розглядають питання організації автобусів на столицю – прямісінько до Міністерства оборони України.

А все тому, що тернопільська влада та управління МВС не в силі допомогти добровольцям спеціального батальйону міліції “Тернопіль”, бо не йде назустріч Міністерство оборони. Саме воно не дає дозволу на тимчасове розміщення добровольців міліцейського батальйону поруч з батальйоном територіальної оборони – в пустуючих казармах колишньої артилерійської бригади.

В коридорі – вода

Зараз бійці міліцейського батальйону чекають відправки в зону АТО серед потрощених внаслідок ДТП автомобілів, у напівпідвальному приміщенні та “по котики” у воді.

17 липня у Тернополі пройшов дощ – приміщення районного відділку міліції, яке виділили для дислокації спеціального батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Тернопіль», вчергове затопило. Місяць тому, коли громадські активісти планували акцію з тазиками для очільників міста, сюди приїжджав міський голова, обіцяв допомогти з ремонтом приміщень. Проте до 17 липня від міської ради ніхто так і не з’являвся.

Журналіст “Погляду” на власні очі бачила підтоплені приміщення. Пройти коридором, не замочивши ніг, там неможливо. Хлопці постійно вимочують воду, проте, коли на вулиці дощить, вона не висихає. Військові переносили журналістку на руках.

До АТО готуються серед побитих авто

“Екскурсію” командування розпочало ще від брами.

– Тут у нас пляц на кілька сотень бійців, – показують невеличкий шмат вільного місця на подвір’ї, всипаного щебенем. – Тут районне управління міліції має свій штрафмайданчик для понищених в ДТП машин. В цих авто загинули люди. Так щоранку і шикуємо добровольців – як на цвинтарі, поміж понівеченого залізяччя, яке забрало життя людей.

Далі показують “роздягальню” – кілька дитячих шафок на десятки (?!) чоловіків.

А ще – продуктовий склад: мішки та ящики стоять в темній комірчині, де ржаві труби, грибок на стінах, відсутнє освітлення, вода на підлозі та нестерпний запах плісняви.

Інша кімнатка для складу – без скла в одному з вікон.

Є тут навчальний клас, але військові кажуть, що в ньому тісно усім добровольцям.

Поруч тимасовий склад, який також можна переобладнати під навчальну аудиторію, проте і він надто малий.

За свій кошт наймають квартири

Душової кабіни чи кімнати тут немає. Митися можна в санвузлі – над умивальником. Тут же, через стінку –  туалет. Один на десятки чоловіків.

Командування батальйону розповідає, що добровольці, які зголосилися служити в зоні АТО – родом з різних районів Тернопільської області. Тому не мають навіть де повноцінно ночувати в нашому місті. Мешканці ближчих сіл щоранку добираються з дому, а решта просто винаймають за свій кошт квартири і живуть там по кілька чоловік на одну кімнату.

На початку червня цю сумну картину “підняття бойового духу” тернопільських бійців перед відправкою на Схід, бачили громадські активісти Об’єднання заради громади “Ядро”. Тоді вони били на сполох та планували акцію з тазиками для очільників міста та області. Проте їх запевнили, що допоможуть вирішити проблему батальйону.

Відвідавши 17 липня батальйон знову, представники ГО “Майдан”, ТОГО “Тернопільські підсумки”, Тернопільського громадського люстраційного комітету уже ладні були їхати на ринок по тазики, аби таки їх наповнити водою і принести міському голові та голові обласної адміністрації, щоб ті спробували, як їм працюватиметься, коли ноги по щиколотки у воді.

Проте згодом остудили “гарячі голови” та поїхали на прийом до міського голови Сергія Надала, голови ТОДА Олега Сиротюка та керівника обласного упраління МВС Василя Облещука.

Міська рада обіцяє ремонт

Мера на місці не застали, але змогли потрапити до єдиного заступника, який був на місці і погодився вислухати громаду – Володимира Камінського. Той не володів інформацією про проблему батальйону, тому обіцяв послати працівників міськради на обстеження. За кілька годин після зустрічі, голова ГО “Майдан-Тернопіль” Богдан Брич розповів “Погляду”, що виїжджав на місце з працівниками управіння житлово-комунального господарства. На жаль їм не вдалося знайти причину підтоплення.

Обласна адміністрація шле неграмотні листи

Із міської ради ініціативна група попрямувала до обласної державної адміністрації. На жаль, голова був у відрядженні, а усі заступники – на селекторній нараді. Усе, чим змогла допомогти секретар у приймальні голови – направити до одного із в.о. начальника відділу, який розповів, що днями, після зміни керівництва Міністерства оборони України, ТОДА направляла листа в Міністерство оборони України, з проханням поселити батальйон МВС в казарми колишньої артилерійської бригади по вул.Дубовецькій, де зараз розміщений батальйон територіальної оборони.

Громадські активісти перечитали листа і зауважили, що складений він неграмотно. Адже з цього документа складається враження, що керівництво області просить розмістити міліцейський батальйон на вул.Дубовецькій на постійній основі. В тексті мало б обов’язково зазначатися, що розквартирування планується на тимчасовій основі.

Представники громадських організацій припускають, що частину території колишньої артилерійської бригади керівництво міста уже давно продало під забудову і розміщення там військ є неможливим. Тому наполягають, щоб в листах до “вищих чинів” обов’язково вказувалося про потребу саме тимчасового розміщення добровольців. Тим паче, що місця для цього в казармах на вул.Дубовецькій – багато.

Іншого приміщення в міліції немає

Були представники Об’єднання заради громади “Ядро” і в керівника обласної міліції. Той розводить руками: іншого приміщення, в якому була б спеціальна кімната для зброї, просторі зали для навчання та тренувань, а під вікнами ще й плац – у Тернополі просто немає. Найкращою територією є лише колишня військова частина на Дубовецькій: там, за його словами, вистачає місця і для батальйону територіальної оборони і для міліцейського батальйону.

Василь Корнелійович визнає, що ті приміщення, в яких зараз доукомплектовують батальйон, непридатні для розміщенн там військових.

18 липня на брифінгу він розповів, що зранку була домовленість із головою ТОДА про підготовку спільного звернення від обласного управління міліції та ТОДА до міністра оборони.

– Дякую тим громадським організаціям, які піднімають ці питання, – сказав очільник обласної міліції. – Якщо десь буде потрібно – будемо виїжджати на Київ, будемо звертати увагу міністра оборони.

Тернополяни націлилися на Київ

Зрозумівши, що без втручання та компромісного рішення Міністра оборони, міліцейський батальйон свідомих захисників України, готових при першому ж заклику їхати на Схід, не зможе отримати тимчасовий притулок в казармах по вул.Дубовецькій, обурені громадські активісти Тернополя розглядають варіанти відправки автобусів у столицю для проведення акції та зустрічі із керівництвом Міністерства оборони України. Тернополяни вважають, що чиновники, які перешкоджають бійцям ЗСУ поділитися непотрібними їм казармами із бійцями МВС, очевидно, працюють на користь Росії і не дбають про спільну мету усіх українців – мир та спокій громадян.

– Зараз ми будемо використовувати легальні шляхи, які стосуються і адміністрації і міністерства внутрішніх справ, – пояснив на брифінгу в обласному управлінні МВС 18 липня голова громадської ради при УМВС та голова громадського формування “Самооборона Тернопільщини” Юрій Моргун. – Крім того, ми готові і до протестних акцій, які будуть спрямовані саме на Міністерство оборони, бо у нас до них є дуже багато питань.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”, 097-9-6430843

Коментарі вимкнені.