Тернополяни воліли терпіти незручності, але дістати води, освяченої Владиками

Набрати освяченої води у Тернополі можна було у будь-якому храмі, утім, правдиві галичани воліли терпіти певні незручності, але дістати води, освяченої Владиками – Архиєпископом та Митрополитом Тернопільсько-Зборівським УГКЦ Василієм Семенюком та Архиєпископом Тернопільським і Бучацьким УПЦ КП Нестором. В освяченні води біля Хреста у парку ім. Т.Шевченка взяли участь ще з півтора десятка святих отців різних конфесій. Відправивши службу, привітавши вірян і пояснивши їм, чому вода сьогодні цілюща, отці заколядували «Нову радість» з тернополянами, найсміливіші з яких вже займали оборонні позиції до чану з водою.

До виступів влади прислухалися  не всі. Поки люди думали, як добратися до омріяної водички, міський голова Сергій Надал хвалився  святою водою у Тернопільському ставі і водозаборі, заступник  голови ОДА Петро Гоч висловлював сподівання, що свято Водохреща допоможе людям оновитися і з новою силою будувати українську державу, вітав і заступник голови обласної ради Олег Боберський. Згодом розрядити обстановку у натовпі допомагали семінаристи, які представили доволі дотепний обряд Маланки.

Тим, хто опинився у заповітній черзі наповнювати пластикові пляшки, бутлі, мензурки і кухлики допомагали двоє правоохоронців. Їм  залишалося поспівчувати, бо ж права рука кожного з них була по лікоть у крижаній воді. Більше пощастило високим на зріст чоловікам з довгими руками, адже вони старалися «за себе і того хлопця», передаючи у натовп наповнені баночки і пляшечки.

Слід віддати належне тернополянам, які у тисняві намагалися не ображати одне одного, хоч і як хотілося. Бо вода сьогодні особлива і нехай у ній потонуть усі наші негаразди.

Христос хрещається!

Юзя Мельник, новини Тернополя “Погляд”

Фото тернопільської міської ради

Коментарі вимкнені.