Тернополяни вибирають шкідливе для життя помешкання!

“При виборі квартири для мешканців Тернопільської області ціна важливіша за якість, а питання екологічності житла і району його розташування відходить на другий план. При цьому третина українців знають про негативний вплив будівельних матеріалів на здоров’я”. Про розповідає директор центру “Соціальний моніторинг” Дмитро Дмитрук.

За оцінками Української федерації роботодавців охорони здоров’я, більше 60% житла може бути небезпечне для здоров’я людини. На якість повітря всередині приміщень найбільший вплив мають будматеріали, в той час як смог з вулиць лише на 20% впливає на мікроклімат будинків і офісів.

“Сучасна людина близько 85-90 % часу проводить у приміщенні – будинку, в школі, інституті чи на роботі. Люди вдихають шкідливі речовини, які виділяють будівельні та оздоблювальні матеріали. Дрібний пил і хімічні сполуки являють серйозну небезпеку для здоров’я”, – зазначив голова УФРОЗ Володимир Загородній.

За його словами, хронічні захворювання виникають не одномоментно, а протягом тривалого часу.

“Багато небезпечних речовин роками накопичуються в організмі людини” , – зазначив Володимир Загородній. За його словами, одними з найбільш небезпечних речовин, які можуть виділятися в житлових і офісних приміщеннях, є фенол та формальдегід, що містяться в ДСП і ДВП, мінеральній ваті, лінолеумі, синтетичних килимах. Фенол та формальдегід впливають на центральну нервову систему, викликають головні болі, втому, депресію, зниження гостроти зору, можуть провокувати виникнення онкологічних захворювань.

Небезпечним канцерогеном також є азбест, з якого роблять шифер і труби, а також важкі метали, такі як нікель, хром, кобальт, свинець, які використовують для виготовлення металопластику, барвників і додають в бетон для прискорення його застигання.

Нервові розлади викликають ацетон, бутанол і толуол, які застосовують при виготовленні масляних фарб.

Щоб зменшити вплив цих мікроелементів на організм людини, необхідно проводити профілактику, а також використовувати матеріали, що отримали сертифікати якості, зазначив Володимир Загородній.

Рейтинг критеріїв мешканців Тернопільської області при виборі житла

1 . Ціна – 97,2 %

2 . Розвиненість інфраструктури – 92,3%

3 . Екологічно чистий район – 89,8%

4 . Екологічність будматеріалів – 87,5%

5 . Старий чи новий будинок – 85,0%

6 . Мальовнича місцевість – 76,8%

Довідка. Соціологічне опитування було проведено центром “Соціальний моніторинг” з 9 по 16 вересня 2013 року. Всього було опитано 2007 респондентів в 24-х областях , АР Крим та Києві. Похибка не перевищує 1,3-2,2%.

Коментарі вимкнені.