У Тернополі існує рабство
15 липня 2013 року в гендерному центрі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого клубу «Гармонія». Впродовж двохрічної діяльності безліч питань та тем обговорювалося на зустрічах, значна кількість цікавих людей відвідала засідання. Єднало всіх одне – бажання допомогти жінкам здолати життєві перешкоди, побудувати власну стратегію успіху, переглянути життєві пріоритети та цінності, розгледіти свій внутрішній талант та вчасно його розвинути…
На липневій зустрічі у жіночому клубі «Гармонія» учасниці та гості засідання розглядали найбільш болючу проблему для України – головного постачальника робочої сили у країни Західної та Східної Європи – це наслідки нелегальної трудової міграції: торгівля людьми.
Зоряна Філюк, гість засідання – представник Тернопільського міського жіночого клубу «Відродження нації», консультант національної безкоштовної лінії протидії торгівлі людьми та нелегальної міграції зробила наголос на тому, що будь-яку інформацію стосовно працевлаштування за кордоном необхідно перевіряти, адже надмірна довіра, як до людей, так і до неперевіреної інформації, може призвести до неприємних ситуацій.
Впродовж заходу учасники та гості з’ясовували причини та наслідки нелегальної трудової міграції, ризики, які підстерігають наших земляків далеко від дому, основні ознаки «рабства» та шахрайство при працевлаштуванні за кордоном, як не потрапити в сітку торгівлі людьми та не стати «живим товаром».
Фахівець Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Інна Лісовська провела паралель між нелегальним перебуванням і працевлаштування за кордоном та неофіційною роботою в Україні: відсутність правового захисту та соціальних гарантій працівників.
-В більшості випадків, коли ми чуємо слово «раб» або «рабство» у нас йде асоціація з важкою фізичною працею, наругою чи сексуальною експлуатацією – зауважила гість засідання Любов Медведь – практикуючий психолог, представник Тернопільської міської громадської організації «Мистецтво жити» – та насправді все простіше: рабство – ЦЕ
– коли ви працюєте понаднормово, а вам не оплачують належним чином вашу працю;
– коли ви працюєте неофіційно, відтак відсутні соціальні гарантії – лікарняні, відпустки;
– коли виконуєте кілька робіт, а оплачують, як за одну, або ж взагалі звільняють не виплативши останньої заробітної плати;
– коли немає звичайного людського ставлення до вас вашого роботодавця.
Ось рабство, з яким ми стикаємося навіть у нашому власному місті. З цим необхідно боротися: належним чином оцінювати себе, як працівника (не занижувати самооцінку), вимагати офіційного працевлаштування, а також працювати над собою, займатися подальшим саморозвитком та самовдосконаленням…
Коментарі вимкнені.