У Тернополі є вакцина від сказу, але лікарі не мають права нею колоти!
Ми нещодавно писали про те, що жінку покусала собака. “Для початку я перейшла через шок, байдужість лікарів та недосконалість нашої системи охорони здоров’я”, розповідала дівчина.
Вакцина від сказу, яка може врятувати життя, у медзакладах є, проте колоти нею тернополян лікарі немають права.
Постраждалий боїться за своє життя та здоров’я, а також за рідню. Страху піддав й той факт, що покусав його домашній собака, який раптово почав дивно поводитись та кидатись на людей. За декілька днів після нападу тварина загинула.
– Поїхав до рідні в Заліщицький район, – розповідає пан Олег (прізвище редакції відоме – авт.). – Там приватна садиба, на подвір’ї, як і у всіх, собака. Та тварину одного дня, як підмінили. Почав кидатись на домашніх. Покусав тестя та мене. Ми звернулись там в поліклініку, сказали обов’язково зробити щеплення. Тестю його зробили в районній поліклініці, я ж тернополянин, тому звернувся в травмпункт.
Проте коли прийшов за допомогою, почув що її доведеться чекати. Скільки – невідомо.
– Я не хочу підставляти медиків і створювати їм проблеми, але я дійсно боюсь, – каже чоловік. – В інтернеті прочитав, що вакцину потрібно колоти в найближчі, після покусів дні. Та мені сказали, що переді мною ще більше десятка таких же покусаних як і я, які потребують уколів. Та вакцини нема, то ж чекають вони і мені почекати доведеться. Я не медик, але знаю, що сказ має летальні наслідки. Я ж живу не сам, а з дружиною та маленькою дитиною. Боюсь не так за себе як за них. Що робити не знаю. Можливо ви з’ясуєте що відбувається і як бути, бо ж в Тернополі собаки часто нападають на людей.
Медики, до яких звернулись, визнають що проблема є, проте виникла вона не з їхньої вини.
– Вакцина на сьогоднішній день в нашій лікарні є в достатній кількості, – каже головний лікар міської клінічної комунальної лікарні швидкої допомоги (якій підпорядковується міський травмпункт – авт) Ярослав Чайківський. – Проте ми не маємо права її використовувати. На неї наклали карантин на державному рівні. Така ситуація по усіх медзакладах України. А якщо десь і колять, то можливо вона у них іншої серії, тобто старіша, яка збереглась.
Карантин, як пояснив медик, наклали через якість проблеми з реєстрацією чи перереєстрацією препарату.
– Питання обіцяють вирішити з дня на день, – каже пан Чайківський. – Те саме ми змушені говорити людям, які чекають терапії. Я розумію їхнє хвилювання і стан, але не в наших силах якось вплинути на ситуацію. Потрібно чекати. Сподіваюсь вирішення цієї проблеми дійсно питання дня-двох. Тільки карантин знімуть, ми проведемо всім постраждалим антирабічну терапію і в майбутньому, думаю, зволікань не буде.
То ж людям, яких покусали тварини і є підозри на сказ, а отже й необхідність такої медичної допомоги, залишається чекати. Хоча ще один варіант, якщо чекати немає бажання чи є підстави вважати, що тварина таки хвора – звертатися в інший медзаклад. Для цього для початку треба з’ясувати де є старі запаси вакцини (в Заліщицькій райлікарні, оскільки родича чоловіка кололи, вона є) та написати заяву на ім’я головного лікаря медзакладу про бажання там обслуговуватись. Згідно з законом, як ми уже неодноразово писали, люди мають право самостійно обирати медзаклад. Причиною відмови на таку заяву людини може бути лише перенавантаження лікарні чи поліклініки, – пише 20 хвилин.
Коментарі вимкнені.