У Тернополі отруйний борщівник заполонив увесь мікрорайон


borschivnykУ віддаленому мікрорайоні Тернополя Кутківцях – повсюди борщівник. Висота отруйних рослин сягає понад 5 метрів.  Утім, за словами, містян, комунальники навіть не намагаються боротися із проблемою.

«Перш за все,  під небезпеку потрапляють діти, – розповідає місцева мешканка Інна. – Від борщівника дуже великі опіки, – у таку біду потрапив син наших друзів. Діти гралися у дворі, оточеному борщівником, зробили собі халабуду з листя. У результаті – отримали серйозні опіки та лежали у лікарні. Аналогічний випадок трапився з нашою бабусею, котра пасла кози поблизу борщівника», – додає жінка.

Вирощування борщівника запровадило ще керівництво Радянського Союзу – тоді його використовували як корм для худоби. З часом розведення культури припинили, проте ця багаторічна рослина і надалі розмножується через насіння, яке зберігає здатність проростати протягом багатьох років. Тож позбутися борщівника дуже складно.

Мешканці вже й самі намагалися боротися з рослиною, та все безрезультатно. Місцевий мешканець Іван Йосипович показав журналістам «Народного контролю» численні шрами на ногах.

«Минулого року я косив борщівник, та через те, що не мав відповідного захисту – отримав опіки. Рубці на тілі залишилися ще до сьогодні», – говорить чоловік.

Журналісти «Народного контролю» разом із депутатом по округу Петром Болєщуком обстежили територію мікрорайону. Найбільше отруйних рослин виявили на території навколо місцевого стадіону, на вулицях Бригадній та Золотогірській, на узбіччі попри Львівську трасу, в парку Загребелля тощо.

Депутат пояснив, що на цих територіях порядкують різні організації, тож знайти відповідального за нашестя борщівника вкрай складно.

«Уздовж вулиці Львівської борщівник має знищувати облавтодор, Парк Загребелля – це територія управління житлово-комунального господарства, а ділянки між багатоповерхівками – компетенція місцевих ЖЕКів. Я, як депутат від «Народного контролю», буду звертатися в різні інстанції, щоб захистити людей від цієї отруйної рослини», – заявив депутат Тернопільської міськради від «Народного контролю» Петро Болєщук.

У міськраді журналістам пообіцяли протягом літа вирішити проблему. А також просять тернополян повідомляти про місця локалізації борщівника.

«Ми зобов’язали ЖЕКи проводити огляди на закріплених територій, виявляти борщівник і проводити заходи зі знешкодження. Це триватиме увесь літній період, адже йдеться про дуже великий об’єм робіт.  Щодо стадіону на мікрорайоні Кутківці,  то будемо обов’язково з’ясовувати, хто є власником чи балансоутримувачем даної території, щоб зобов’язати їх виконати роботи зі знищення рослини», – пообіцяв головний спеціаліст-ландшафтник відділу благоустрою та екології Управління ЖКГ Тернопільської міськради Світлана Молодецька.

Коментарі вимкнені.