“У Тернополі порушують ПДР навіть ДАІшники”, – Андрій Любецький (відео)

11 жовтня у Тернополі відбулась неординарна акція. Пішоходи розпочали боротьбу з водіями, які порушують ПДР та паркують свої автівки на тротурах.  Рух проти водіїв-рагулів  Stupid parking Ternopil  нещодавно заснував активний тернополяни Володимир Явнич у мережі Фейсбук. Його підтримують уже понад 400 тернополян, які щоденно діляться історіями та фотофактами.

Сьогодні о 17 годині на танцювальному майданчику поблизу пам’ятника І.Я.Франку відбулося відкриття фотовиставки “Пішохідний Тернопіль”. На світлинах були зафіксовані автомобілі які, на думку організаторів, порушують правила дорожнього руху.

«На фотовиставці є близько 30 фотографій. А загалом є ще близько ста світлин зі зафіксованими правопорушеннями, які є спірними. На цих фото, що на виставці, ми точно не знаємо чи це правопорушення. Але по даних фактах в департамент ДАІ подано заяви. Зараз ми чекаємо від них відповідь», – розповідає організатор акції Володимир Явнич.

Пан Володимир розповів, що фактично кожного дня він робить зауваження водіям, які паркують автомобілі з порушенням ПДР. Чоловік наголошує, що ініціативна група хоче все робити законними методами, а не такими радикальними як у Львові, де ріжуть шини автомобілям, розбивають вікна, які погано припарковані. На перші заяви від тернополян правохоронці не приїжджали, але зараз починають звертати увагу на проблему.

«Деколи лише постоять, подивляться та поїдуть. Бо стоять «примазані номери» і вони не в силах, щось сказати. Але було два випадки, коли правоохоронці склали протоколи», – розповідає Володимир Явнич.

На акцію також завітав громадський діяч Андрій Любецький, який приніс з собою світлини на яких зафіксовані порушення ПДР чиновниками Тернополя та навіть ДАІшниками. А запрошені представники ДАІ так і не прийшли. Від влади присутнім був лише начальник управління муніципальної міліції Сергій Волков, який підтримав акцію тернополян.

«Ви правильно робите, що піднімаєте цю тему – вода камінь точить», – каже він.

Акція також зацікавила чимало тернополян. Люди роздивлялись фотографії та висловлювали свою думку.

Коментар Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Тернопільській області

Робота, яку проводять громадські організації щодо наведення порядку на наших дорогах дуже важлива, вона сприяє зменшенню правопорушень та впливає на підсвідомість водіїв. Однак, в ряді випадків, незнання вимог елементарних Правил дорожнього руху і регламентуючих документів, діючих у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, в тому числі Державтоінспекції, перетворюють хороші починання на звичайні безпідставні звинувачення. І тоді, в інтернетвиданнях та в ЗМІ починає розповсюджуватися недостовірна інформація щодо порушників Правил дорожнього руху (зокрема правил зупинки стоянки).

Звертаючись до громадських активістів Тернопільщини, хотілось би застерегти їх від надання недостовірної інформації, адже кожна зроблена Вами фотографія повинна дійсно вказувати на порушення ПДР, тоді ця робота буде мати відповідний ефект.

Фото, відео Юрій Дігай

Коментарі вимкнені.