У Тернополі представили книгу, яка б могла попередити нинішню війну

Двотомник про життя командира УПА Романа Шухевича, написаний на основі архівних документів КДБ, презентували в Тернополі.

Автор книги, історик Володимир Сергійчук переконаний, що якби з допомогою подібних книг регулярно велася просвітницька робота на сході України, нинішньої війни не було б.

«Сходу потрібна правдива інформаційна політика, адже основна причина війни – не так зовнішня агресія Росії, як внутрішня готовність багатьох жителів цих регіонів повернутися в лоно неіснуючого СРСР, де можна «сховатися від фашистів-западенців». Але якби жителі Донецької і Луганської областей знали, ким насправді були провідники ОУН-УПА, вони б ніколи не наважилися називати їх і їхніх нащадків фашистами. Постать  Шухевича осі залишається актуальною.  Він – дуже жертовний, приклад для тих молодих воїнів, які воюють на Донбасі. Важливо те, що в останній праці за підписом Романа Шухевича він говорить про те, що українці повинні звертати увагу на схід. Це заповіт Шухевича. На жаль, наша влада за 23 роки фактично кинула східну Україну на поталу. Ні Кучма, ні Ющенко і вже тим більше Янукович абсолютно не дбали про державницьку інформаційну політику, зокрема на Сході України. Як результат – маємо війну на Донбасі. Сьогодні  її тривалість та результат залежить від політики чинного Президента, який, з незрозумілих для мене причин, відсторонюється від цієї проблеми. Сходу потрібна правдива інформаційна політика. І лише зрідка з’являлись ентузіасти такі, як я, ми там читали лекції, виступали з презентаціями. Тих людей можна було підняти до рівня національної свідомості», – наголосив Володимир Сергійчук.

Відтак книжку планують завезти на схід, щоб там люди могли дізнаватись правду з архівних даних.

На Тернопільщині історик презентував свою книгу в Тернополі, Ланівцях, а також в Антонівцях на Шумщині, де діє меморіальний комплекс-музей «Табір УПА». Автор книги висловив вдячність голові обласної організації ВО «Батьківщина» Василю Деревляному, завдяки якому з’явився черговий тираж оновленого видання, а також активістам партії, які організували зустріч з громадськими активістами та ветеранами УПА, які поділились своїми спогадами і отримали книжки про Шухевича в подарунок. На зустріч з науковцем також прийшли студенти та школярі, інтелігенція краю.

«Саме освічена молодь та істині патріоти своїми думками і вчинками можуть для всієї країни дати впевненість у завтрашньому дні. В моїй просвітницькій роботі мене завжди підтримував Василь Деревляний – достойний політик, людина, яку я щиро поважаю за його патріотизм та принциповість. Тому я особисто віддам свій голос 26 жовтня за партійний список Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, аби в новому парламенті знову був Василь Деревляний, а також його команда патріотів – жителів Тернопільщини: Ігор Романків, Петро Репела, Руслана Кушнір, Віктор Шепета та Володя Пеляк», – сказав під час презентації книги Володимир Сергійчук.

Коментарі вимкнені.