У Тернополі розмір яєць визначають “на око”

Щоб там хто не говорив, а все-таки розмір має значення.  Ще й неабияке. Особливо, коли мова іде про яйця. Курячі, звичайно. Адже, більші яйця коштують дорожче, а менші – дешевше.

В цьому випадку будь-яка принципова курочка Ряба образилася б, мовляв: «А чого  так. Що за дискримінація?» Але це не дискримінація, а новий закон, який має назву «Про якість та безпеку харчових яєць». Згідно цього документу,  вага харчових яєць поділяється на такі категорії: відбіркові або XL;- вищої категорії або L;- першої категорії або M; – другої категорії або S;- дрібні або XS. Такий розподіл на категорії нагадує, скоріш за все, розміри на товар в магазині одягу. Але, якщо чи не кожна дама мріє носити одяг менших розмірів, то чи не кожна птиця  мріє зносити яйця більших розмірів. Оскільки, вони більше цінуються, а тому  і більше ціняться.

Так, за одне куряче яйце у Тернополі продавці просять від 50 копійок до 1 гривні.  В магазині чи супермаркеті ціни вищі ніж на ринку. І коливаються від 70 копійок до 1 гривні. Ціна залежить від якості упаковки, або ж від брендовості фірми, яка упаковувала. На ринку яйця можна купити дешевше: 50-70 копійок. Але й тут їхні  ціни коливаються залежно від пори дня, року, настрою продавця, самого продавця  і, звичайно ж, від розмірів яєць. Хоча, про поділ яєць на категорії продавці на ринку нічого не чули. Тут яйця міряють і цінять на око.

«Котре яйце більше, то продаю дорожче, менше – на 5-10 копійок дешевше. Про поділ яєць на категорії  перший раз чую», – каже продавчиня пані Галина Драбик із села Довжанка. «Якщо ціна однакова, але одні яйця менші, другі – більші, то я завжди кажу, щоб мені  вибирали більші», – ділиться покупецьким досвідом тернополянка Марта Шкіль.

Курячі яйця поділили на категорії? Нічого дивного, ХІХ століття на дворі. Поки  що яйця ділять за розміром, можливо скоро їх посортують залежно від кольору чи форми. Головне, бути в курсі останніх законів.

Христина Салій

Коментарі вимкнені.