У Тернополі створили реєстр донорів кісткового мозку

БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку» підписав договір про співпрацю з німецькою лабораторією DKMS LAB, яка готова проводити аналіз українського донора по дуже вигідній ціні. Тут аналізують ДНК, яке отримане з мазка внутрішньої сторони щоки, для визначення генів сумісності людини. Ці профілі є необхідними для пошуку потенційних донорів пацієнтам, які потребують трансплантації кісткового мозку. Тільки найбільш сумісні варіанти генів як донора, так і пацієнта можуть мінімізувати ризик ускладнень після трансплантації.
Всі результати будуть зберігатися у цьому реєстрі. Це дасть можливість українському пацієнтові підібрати українського донора, що є великим шансом на успішну ТКМ,а також наповниться реєстр українських донорів кісткого мозку, що може стати стартом для швидкого запуску ТКМ від неродинного донора в Україні.
Оскільки імовірність знайти сумісного донора в реєстрі досить невелика – 1:20 000, в середньому, нам необхідно поскоріше його наповнити, щоб наші пацієнти мали змогу знайти сумісного донора у своїй базі, і щоб поскоріше запустити проведення ТКМ в Україні.

Якщо Ви виявили бажання стати потенційним донором кісткового мозку – https://www.facebook.com/ubmdr/posts/704368389954058
Якщо у Вас виникне бажання пожертвувати кошти на діяльність нашого реєстру, ми будемо дуже вдячні. Наш рахунок : БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку « , ЄДРПОУ 41961160, МФО 338783 ПАТ КБ Приватбанк , р/р 26000055123973

Довідка

БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку» був створений для допомоги вирішення кричущої проблеми в суспільстві: трансплантація кісткового мозку від неродинного донора, яка в Україні НЕ ПРОВОДИТЬСЯ.
Однією з причин не проведення ТКМ від неродинного донора в Україні є відсутність реєстру донорів кісткового мозку.
Кожен українець є потенційним донором, так як має в собі ліки від раку крові та інших важких захворювань – стовбурові гемопоетичні клітини крові. Саме ці клітини здатні повністю відновити нормальне кровотворення у пацієнта.
При заборі стовбурових клітин у сумісного донора, отримують не більше 1-5% від загального обсягу кісткового мозку. Такої кількості цілком вистачає, щоб забезпечити кровотворення пацієнта на все життя. Кістковий мозок у донора повністю відновлюється протягом декількох тижнів!!!
Тобто, людина-донор ділиться невеликою частинкою своїх стовбурових клітин, і ці клітини в донора повністю відновлюються до нормальної кількості за пару тижнів.

Багато важкохворих українців (діти, молодь, дорослі люди) які потребують ТКМ від неродинного донора, залишаються без шансу на життя в Україні. Тому вони змушені шукати порятунку закордоном, втрачаючи дорогоцінний час на пошук шалених коштів та клінік, які готові їх прийняти, на пошук закордонного донора.

Коментарі вимкнені.