У Тернополі створили свої “групи оперативного реагування”
Поліція по-тернопільськи, або групи швидкого реагування – оперативно реагують на повідомлення громадян
– До створення груп швидкого реагування нас спонукала, насамперед, ситуація в державі, – розповідає заступник керівника обласного управління міліції Руслан Балик.. – Загроза терористичним проявам, на жаль,- реальність сьогодення, тому ми повинні були бути готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій
До складу мобільних груп входять оперативні працівники, співробітники громадського блоку міліції працюють на території обласного центру.
– Донедавна на вулицях Тернополя цілодобово працювали три групи швидкого реагування. Сьогодні – це п’ять мобільних нарядів, які за лічені хвилини прибувають на місце вчинення злочину чи іншого протиправного діяння, – каже Руслан Балик. – Обласний центр, відповідно, поділений на п’ять зон, тому, щойно надходить повідомлення від чергового міськвідділу – група, що найближче до місця пригоди, – прибуває на виклик. Будь-яких слідчих чи оперативних дій ГШР не проводять, їхнє завдання – забезпечити охорону місця події, спілкування із заявниками, потерпілими до моменту прибуття слідчо-оперативної групи.
Найперше і найважливіше завдання груп швидкого реагування – миттєве реагування на виклик громадян. У їхні обов’язки також входить забезпечення безпеки дорожнього руху, охорона громадського порядку, різноманітні профілактичні заходи, перевірка раніше судимих чи адмінпіднаглядних осіб.
– Усі групи швидкого реагування забезпечені транспортом, правоохоронцям видані засоби активної самооборони, індивідуальні засоби захисту, – розповідає керівник управління. – Географією їхньої діяльності є лише обласний центр. Згодом, якщо проект буде успішним, плануємо запровадити й в інших містах та містечках області. Подібний експеримент впроваджують на Самбірщині Львівської області.
Коментарі вимкнені.