Сергію Надалу вдалося “підкорити” тернопільських депутатів?
Хоч і останню сесію міської ради Тернополя деякі ЗМІ уже встигли окреслити фатальною для міського голови Тернополя Сергія Надала. Мовляв, наш мер більше немає беззаперечного впливу на депутатський корпус і все частіше нагадує ведучого «весілля», ніж одноосібного вождя. Однак, аналізуючи сесію в цілому, такий висновок більше притягнутий за вуха, ніж відповідає дійсності.
«Розділяй та володарюй»
Рада нагадувала сюжет відомого фільму «Мовчання ягнят». Надал виставляв депутатів один за одним безпомічними та недолугими, в той час, коли більшість, як риби, німо за цим спостерігали.
Депутати відверто продемонстрували слабкість та поступливість на фоні міського очільника. Особливо у порівнянні з минулою сесією, яка, вочевидь, увійде в історію Тернопільської міськради в контексті найбільш злагодженої роботи депутатів, які не боялися підставляти плече навіть коли питання стосувалося народного обранця з іншої фракції.
Сесія, що відбулася 21 жовтня, повернула усе на старі місця. Уже на початку засідання Сергій Надал відкрито вказував депутатам на їх місце та демонстрував, хто у домі господар.
Приміром, під час виступу із трибуни депутата від «Самопомочі» Назарія Зелінки, Надал не жебрував згрубілими словами та відверто піджартовував з народного обранця. Зелінка вимагав у мера та секретаря пояснення, чому ряд проектів рішень, які реєструють депутати, зникають без сліду, і, попри регламент, не публікуються на офіційному сайті ради. Та чіткого пояснення депутат на свої питання не отримав, лише іронію від мера, який ствердив, що не все, що пишуть депутати, не соромно показувати тернополянам. Перепалка між Надалом та Зелінкою тривала близько 15 хв., проте за цей час ні один представник «Самопомочі» не наважився вступитися за побратима.
Не менш сутужною видалася ситуація із звітом начальника управління технагляду Олегом Вітиком, появу якого ініціював своїм проектом рішення депутат від ВО «Свобода» Роман Торожнюк. Останньому навіть не дали можливості повноцінно поставити запитання виступаючому. Сергій Надал поставив на голосування «прийняти звіт до відому» так швидко, що народні обранці навіть оком не встигли моргнути. Хоча логічно було б, вочевидь, запитати у Торожнюка, як автора, чи згідний він без заслуховування звіту ставити його на голосування.
«Пакет на вошивість»
Не зуміли депутати і відстояти свою позицію у голосуванні за автоматичне продовження договору оренди землі. Визнавши, що ініціатива Надала, яка, до речі, діяла ще за мерства Заставного, – хороша, депутати зациклилися лише на внесенні правок у проект.
І хто б міг подумати, що за день перед сесією Сергій Віталійович «доповнить» свій проект уже сформованим списком тих «щасливчиків», яким варто продовжити договір.
Цікаво, що мер намагався подати той ефемерний пакет підприємців, як зразок: що мовляв після прийняття проекту рішення, списки формуватимуться таким чином.
Однак у проекті рішення він фігурував як додаток до рішення, а отже, після позитивного голосування набув би законної дії. Так і сталося. Хоч і депутатів обурив той факт, що їх, м’яко кажучи обвели навколо пальця, та запропонували голосувати за те, чого вони в очі не бачили, однак доводити свою позицію чи то не хотіли, чи то злякалися. І після тривалої дискусії, скликання комісій – таки проголосували «за».
Від такої суматохи, до речі, виграло кілька загноблених підприємців Тернополя, за рішення яких депутати кілька сесій підряд не голосували, опираючи на корупційну складову. А тут – раз, і продовжили усім тим «мученикам» договори оренди.
Як приклад, депутати погодили проект рішення про продовження договору оренди землі місцевому будівельнику Василю Лилу на масиві «Східний», навпроти «Прогресу». І нічого, що буквально сесію тому народні обранці в груди билися проти цього проекту, адже та ділянка згідно генплану вважається зеленою зоною, яку прикрашають кілька десятків берізок. Лило ж, явно орендує землю не для гуляння між дерев.
Проте уже на цій сесії депутати, проголосувавши за проект рішення по автоматичний оренді, пролонгували землю і будівельнику, адже у додатку було вказане в тому числі і його питання.
І це лише ті моменти, які вдалося відтворити у пам’яті без особливих зусиль. Та питання не в цьому. Здається, Надал знайшов шлях впливати на депутатів. І він, вочевидь, полягає не у «договорняках», а у власному авторитеті, який, як і у минулій каденції, ще досі діє на народних обранців.
Коментарі вимкнені.