Камікадзе — остання зброя окупантів

Ще кілька населених пунктів біля Луганська та Донецька за останню добу перейшли під контроль наших силовиків. Як ми вже повідомляли, у понеділок українські прапори замайоріли над Рубіжним, Соледаром, Дзержинськом, Георгіївкою (Луганщина), Пісками (Донеччина). Учора тривав наступ сил АТО на Сiверськодонецьк та Лисичанськ. В останньому бойовикам доводилося остерігатися i українських бійців, і місцевих мешканців, які після того, як напередодні на фугасі, залишеному терористами, підірвалося троє підлітків, висунули терористам ультиматум до 14.00 22 липня залишити місто.

Водночас Росія й надалі продовжує через «дірявий» кордон постачати терористів технікою та живою силою. За інформацією секретаря РНБО Андрія Парубія, Росія зосередила біля українського кордону 150 танків, 1400 одиниць бронетехніки, 500 одиниць артилерії і 41 тисячу військовослужбовців. У інтернетi вчора з’явилася інформація, що в бік Луганська рухається колона з 20 російських танків та БТРів. Утім, офіційно таке повідомлення не підтвердилось. А поблизу населеного пункту Кам’янка було зафіксовано випадок атаки за участю терориста-смертника. «Блокпост сил АТО було атаковано за допомогою мікроавтобуса, нафаршированого вибухівкою. За попередніми даними, підрив було здійснено смертником, що сидів за кермом мікроавтобуса (інформація перевіряється). Подібні випадки раніше в зоні АТО не фіксувалися», — повідомив керівник центру «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

За його ж словами, найбільш складна ситуація — навколо самого Луганська та Донецька, де залишається велика кількість мирного населення, що значно ускладнює бойові дії. Самі ж жителі міст переживають не найкращі часи — руйнування водогону в Донецьку спричинило величезнi проблеми з водопостачанням, у багатьох місцях помітні пожежі, більшість об’єктів знеструмлено. Внаслідок обстрілів учора загорівся і Авдіївський коксохімічний завод на Донеччині, який належить Рiнату Ахметову.

Бойового духу українським силовикам додав указ Президента про додаткову мобілізацію, що дозволить доукомплектувати частини, які цього потребують, та надати учасникам бойових дій відпустки хоча б на 10—15 днів. А от повноцінної замiни навчених бійців необстріляною молоддю найближчим часом чекати не доводиться. «Сьогодні ситуація на сході така, що практично йдуть дії наступального характеру і говорити про те, що відбудеться ротація, — це говорити неправду», — заявив перший заступник голови адміністрації Президента Геннадій Зубко.

Цікаво, що після катастрофи «Боїнга», збитого терористами, багато громадян Нідерландів також висловили бажання вступити до лав української армії, щоб помститися за смерті земляків. «Це найменше, що ми можемо зробити для наших співгромадян, які були ні в чому не винними та померли внаслідок злочинного ідіотизму», — йдеться у відкритому листі, який місцеві бійці надіслали на адресу міністра оборони Нідерландів Хенніс-Плассхаерт, передають ЗМІ з посиланням на нідерландське видання Joop.nl.

А ТИМ ЧАСОМ…

 

Більшість українців ситуацію на сході вважають війною з Росією — ось такі результати опитування, проведеного спеціалістами соціологічної групи рейтинг напередодні падіння малайзійського авіалайнера. Саме таку оцінку дали воєнному конфлікту в регіоні 57% опитаних. 19% вважають його політичним конфліктом, 8% — тимчасовим непорозумінням, 6% — економічним конфліктом. При цьому 58% респондентів переконані, що збройне протистояння провокують російські спецслужби, 49% називають причетними до цього екс-Президента Віктора Януковича та його оточення.

Україна Молода

Коментарі вимкнені.