У Бережани запрошують студентів вивчати екологію та зелене будівництво
Ще в 2008-му році Бережанський агротехнічний інститут став Відокремленим підрозділом Національного університету біоресурсів та природокористування України. Це стало поштовхом до розвитку нових спеціальностей та напрямків підготовки студентів. Цьогоріч інститут запрошує студентів на бюджетну та платну форму навчання зокрема за напрямками підготовки:
-Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування,
– Лісове та садово – паркове господарство.
Випускники вузу матимуть хороші перспективи особистого розвитку на всіх підприємствах України. Досвід з механізації садово–паркових робіт, здобутий в стінах вузу дає можливість реалізувати себе в агропромисловому комплексі та фермерстві. Крім того в перспективі дані спеціалісти природоохоронного скерування будуть працювати у кожному органі місцевого самоврядування. Вагомими у майбутній діяльності випускників стануть здобуті у вузі знання про нетрадиційні альтернативні джерела енергії. Унікальним є і поглиблене дослідження біотехнологій мікропланування рослин, культивування в «пробірках». Студенти власноруч навчаться створювати проекти ландшафтного дизайну для міст на базі комп’ютерних технологій.
Здобути диплом магістра студенти матимуть можливість у Національному університеті біоресурсів та природокористування України, де їхній диплом буде сертифіковано на міжнародному рівні.
Вченими інституту ведеться спільна наукова робота з науковцями НУБіП, з Державним дослідним центром та вищою школою економіки і техніки м.Візельзбург (Австрія), з вищою сільськогосподарською інженерно – технічною школою м.Цолікофен (Швейцарія), з науково – дослідним інститутом біологічного і біодинамічного землеробства м.Фрік (Швейцарія), з університетом культури землеробства м. Відень (Австрія), з агротехнічним університетом м. Ніреть – Газа (Угорщина) – з питань виробництва біоетанолу та застосування нетрадиційних джерел енергії.
Студенти беруть участь у наукових конференціях та студентських олімпіадах між вузами III – IV рівня акредитації.
В інституті є студентське кафе, гуртожитки з хорошими умовами проживання (та WIFI) за доступними цінами.
Для проведення раціонального дозвілля студентів працюють гуртки художньої самодіяльності та технічної творчості, курси поглибленого вивчення іноземних мов.
Для занять фізкультурою та спортом споруджено найкращий спортивний зал, діє зал зі спортивними тренажерами.
Для кращого вивчення предметів працюють сучасні лабораторії та бібліотека.
Студент здобуватиме освітньо – кваліфікаційний рівень «Бакалавр», термін навчання – 3 роки 9 місяців на базі документу про повну загальну середню освіту. На скорочений термін навчання за програмами підготовки фахівців освітньо – кваліфікаційного рівня «Бакалавр» приймаються особи, які здобули неповну вищу освіту і мають диплом молодшого спеціаліста відповідного напрямку підготовки.
Більшість викладачів за даними спеціальностями є аспірантами, кандидатами наук, професорами, докторами наук.
Юнаки, які зараховані до інституту на бакалаврат, проходять навчання на військовій кафедрі з присвоєнням офіцерського звання.
А от здобути диплом освітньо – кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» можна за спеціальностями:
– Прикладна екологія,
– Зелене будівництво та садово – паркове господарство.
Термін навчання – 3 роки 10 місяців. Для вступників на базі повної загальної середньої освіти (11 класів) термін навчання скорочується на 1 рік.
Особи, які вступають до інституту на програми підготовки фахівців ОКР «Бакалаврат», Будуть зараховуватись на основі конкурсу сертифікатів Центру незалежного тестування з дисциплін за напрямками підготовки:
Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування:
– Українська мова та література (124 бали),
– Математика (140 балів).
– Історія України або географія (124 бали).
Лісове та садово – паркове господарство:
– Українська мова та література (124 бали),
– Математика (140 балів),
– Біологія та іноземна мова (124 бали).
Вступникам ОКР «Молодший спеціаліст:
На основі базової загальної середньої освіти(9 класів) складають іспити
– Українська мова (диктант),
– Математика (усно).
На основі повної загальної освіти додають сертифікат Центру незалежного тестування:
– Українська мова
– Математика або хімія (для спеціальності «Прикладна екологія»)
– Математика або Біологія (для спеціальності «Зелене будівництво і садово – паркове господарство»)
Дані спеціальності в сучасному становищі України та її майбутньому мають вищу степінь актуальності. Адже екологія нашого навколишнього середовища щорічно погіршуються.
Виробничу практику студенти мають змогу проходити в лісогосподарських підприємствах Львівської, Тернопільської та Івано – Франківської областей. Активна співпраця є і з органічною фермою ТзОВ «Жива Земля» с.Потутори.
Двотижневу практику за рахунок інституту студенти проводять в Нікітському ботанічному саду (біля Ялти). Вони також мають нагоду проводити практику та стажування закордоном.
Для детальнішої інформації звертайтесь:47501, м.Бережани, вул.Академічна 20, Тел. (03548) 2-18 -10, або (067) 20 86 099 (Павлів Олег Володимирович)
Алла Соколовська
Коментарі вимкнені.