Хто на Тернопільщині наглядатиме за кар’єрами

За пропозицією фракції Політичної партії «Громадянської позиції» в Тернопільській обласній раді сьогодні ухвалено рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії з вивчення законності надрокористування в Тернопільській області» та обрано головою цієї комісії депутата від «Громадянської комісії» Петра Васька.
Ініціатива фракції обумовлена критичною ситуацією, яка склалася на Тернопільщині з використанням кар’єрів.

За інформацією Держгеокадастру в Тернопільській області розташовано 469 кар’єрів на площі майже 2,1 тис. га. Однак правовстановлюючі документи на право користування земельними ділянками мають лише 71 суб’єкт господарювання на площі понад 520 га.
Ситуація за останні 2 роки практично не змінилася: нелегальна розробка надр стала надприбутковим бізнесом, а місцева влада робить вигляд, що «успішно» бореться з ним.
Окрім відсутності належних дозвільних документів мають місце системні порушення екологічного законодавства та прав працівників. До депутатів «Громадянської позиції» звернулися працівники одного з кар’єрів – ТОВ «Кар’єр Новосілка» – щодо захисту їхніх порушених трудових прав. Новосформована комісія має вивчити усі факти порушення земельного, екологічного законодавства, які наносять значний негативний вплив на економіку Тернопільщини.

Коментарі вимкнені.