Програма “мінімум” щодо річки Коропець вже не підходить

Згідно з програмою соціально-економічного та культурного розвитку селища Козова на 2018 рік, яка затверджена рішенням  селищної ради від 22 березня 2018 року № 1060, передбачено 24 заходи.

Зокрема йдеться про реконструкцію очисних споруд по вул. І. Франка у смт Козова – селищний бюджет 6,4 млн. грн, пишуть адміністратори групи Громадські ініціативи Козівщини «Спільнодія».

Будівництво каналізаційного колектора від ЦРКЛ по вул. Корольова, Л. Українки, О. Кобилянської та Надрічна в смт Козова – селищний бюджет, подача на конкурс 20% – 1200 тис. грн (повна вартість проекту – 5,5 млн. грн).

Надіятись на державні програми у 2018 році (субвенції) не особливо можна. Виходячи із спроможності селищного бюджету (11 млн. грн. на 2018 рік) селищна рада не в змозі самостійно реалізувати об’ємні проекти без співфінансування із державного бюджету або інших недержавних програм. Уже біля 20 років усі нечистоти селища зливаються у річку Коропець біля насосної станції (до цього місця нечистоти течуть у каналізації самопливом, а далі… вже мають йти під тиском до очисних споруд). У тому місці, де «вже мають йти» і відбувається злив у річку Коропець. Програма мінімум вже не підходить – тут немає чим дорікати та піаритись, просто загралися у політику. Необхідна підготовка проектів на різні недержавні гранти, на зразок Агенції регіонального розвитку – недержавні неприбуткові організації (які можуть бути створені у кожному регіоні). Допомогти громадам розвивати території, розробляти якісні стратегії, плани та проекти.

Активісти «Спільнодії» звертаються до читачів, які вже мають напрацювання чи досвід роботи (самих чи знайомих, друзів) у подібних проектах – подільться пропозиціями.

Джерело:

Коментарі вимкнені.