Остання вціліла кам’яна скульптура «Зевс та лернейська гідра» Георга Пінзеля на бучацькій ратуші може зникнути

Все таки зусилля багатьох людей, які навіть не знають один одного, але об’єднані тематикою про видатного галицького скульптора Іоана Георга Пінзеля , дала свій результат. Якщо років 15 назад одиниці в Україні щось знали про Пінзеля, то тепер ситуація докорінно змінилася і багато людей в нашій країні та за кордоном цікавляться творчістю видатного майстра. Постійно точаться розмови про те, де є найбільше зібрання творів, де оригінал, де рука інших скульпторів. Незаперечним є одне – в Бучачі була найбільша майстерня майстра і багато музеїв мають в експозиції (або в запасниках) творіння Пінзеля свого часу вивезені з храмів Бучача. Про це чомусь інколи мовчать. На даний час в Бучачі, на нашу думку, є ще на що подивитися, а в храмах ще багато цікавих скульптур та оздоблень.

Та я хотів би вести мову про бучацьку ратушу. Якщо на даний момент проходить реставрація самої будівлі, держава та міська рада виділили кошти, то велике занепокоєння виникає за оздоблення ратуші, точніше скульптури на балюстраді. Вже тепер відома історія з вивезенням у Львів у 80-тих роках, зараз не на часі її розповідати. Михайло Станкевич мені постійно казав: не займайся історією, а рятуй сучасність. Тому треба звернути увагу на те, що можемо втратити.

На даний момент на бучацькій ратуші знаходиться остання вціліла з 14, велика кам’яна скульптура «Зевс та лернейська гідра». Її стан можна побачити на фото, – пишуть Бучацькі новини.

Коментарі вимкнені.