Проти старости села Жеребки на Підволочищині можна порушувати кримінальне провадження за привласнення чужого майна, – юрист

Pidvolochysk1Галас навколо землі і будівель поблизу села Жеребки Підволочильського району нещодавно підняв його староста. Анатолій Дідух розповідав про безвідповідального «підприємця-захопника», про шкоду від його діяльності, про втрати від цього селян. Але змовчав про те, що майно і земля, навколо яких точиться суперечка, насправді належать мешканцям Жеребок, а підтверджуючі документи уже не один рік, таємно лежать у його сейфі.

Таких конфліктів через недогляд державних комісій, за словами юриста ТОВ «Дзвін» Бодзюка Василя Ярославовича,  може бути по області багато. Тому що там, де після розпаду колгоспу не видані майнові сертифікати, у селян не з’явилося жодних майнових прав на майно КСП. Та обставина, що в селищній раді саме так відбулося, що комісії вирішили питання та передали його в селищну раду, яка неналежним чином виконувала свої зобов’язання протягом багатьох років та не надала вмотивованої відповіді про причини відмови у видачі майнових сертифікатів селянам – призвели до цього конфлікту.

– Справа в тому, що сільський голова Жеребок все добре знав і діяв таємно, і використав безграмотність людей села – тримав документи у сейфі і не виписував, хоча у кожному майновому сертифікаті була визначена сума, процент і місце знаходження, і в грошовому вираженні. Але ці документи не видавалися і про це знав орган місцевого самоврядування, оскільки вони перебували в нього в сейфі. Для того, щоб вирішити питання безхазяйне це майно чи не безхазяйне, він повинен був обов’язково, якщо він так вважав, подати офіційну відмову від видачі майнових сертифікатів, яка підлягала оскарженню в судовому порядку, – говорить юрист.

Проте Василь Ярославович зауважує, що лише якщо у встановлений законом термін колишні члені КСП відмову не оскаржили і  не утримували майно за рахунок ТОВ «Антін», і воно би руйнувалося, була би загроза, то лише за таких обставин виконком міг зібратися і сказати, що в селі існує загроза, немає реального власника – тоді могло би бути таке рішення. А оскільки воно було винесено таємно – колишні члени КСП нічого про нього не знали.

Щодо винесеного рішення є персональна відповідальність сільського голови, оскільки не маючи достатньо підстав, службовою особою було підписано рішення таємно, без достатніх правових підстав, яка мета винесення такого рішення – встановить слідство, тому що тут є дійсно ознаки кримінального правопорушення. В чиїх інтересах він діяв і для чого він діяв – відповідь може дати тільки слідство, про що готується ТОВ «Дзвін» відповідна заява.

– Під час моєї зустрічі з Підволочильським селищним головою, який є головою об’єднаної територіальної громади, я йому повідомив про можливий компроміс в цьому питанні, оскільки зараз відповідно до своїх повноважень Підволочильська селищна рада може розглянути питання за участю зацікавлених сторін та скасувати його як передчасне і розпочати пошук компромісу, який полягає в тому, щоб знайти варіанти видачі майнових сертифікатів селянам. А де поділися документи, які були надані сільській раді у свій час на виконання указу президента, чи їх спалили, чи їх спеціально загубили, що з ними зробили орган місцевого самоврядування – ця обставина підлягає розслідуванню, тому що це є ознаки кримінальних дій, бо теперішній староста намагається позбавити людей майнових сертифікатів. Чому він це робить – ніхто не знає. І йому добре відомо про те, що це майно побудував колгосп і люди, які є в селі, працювали на цьому колгоспі, – розповідає правозахисник.

Василь Ярославович наголошує на тому, що районній державній адміністрації знаходиться трудовий архів, де чітко написано скільки і хто відпрацював у колгоспі і яка частка йому належить. Доказів, що колгосп це майно не будував, що там колгоспу не було – немає. Сам сільський голова Дідух не є якимсь переселенцем чи вихідцем з іншого населеного пункту, він проживає у селі з цими громадянами, можливо, його родичі також працювали у колгоспі і можливо він і їх позбавляє такого права, але чому він це робить – становить слідство.

– Станом на сьогоднішній день ми направили звернення до голови обласної адміністрації про те, що відбулося грубе порушення майнових прав селян в процесі реформування аграрного сектору економіки, що призвело до того, що орган місцевого самоврядування намагається захопити майно колишніх членів КСП. Оскільки обов’язок був покладений на обласні та районні адміністрації, то ми і просимо облдержадміністрацію розглянути звернення у встановленому порядку, зробити колегіальний розгляд цього питання, відновити роботу комісії з вирішення майнових питань, що виникають в аграрному секторі економіки, тому що не було завершено процес реформування і цей конфлікт свідчить про те, що не було підстав звітувати у Київ. Ми просимо обласну і районну державні адміністрації з’ясувати причини виникнення цього конфлікту та знайти компроміси і не доводити справу до судових розглядів, – говорить Бодзюк Василь Ярославович, юрист ТОВ «Дзвін».

– Я вважаю, що в нас є всі підстави для написання заяви в правоохоронні органи про те, що в діях сільського голови є ознаки кримінального правопорушення, яке передбачене Статтею 366 ККУ «Внесення завідомо неправдивих відомостей до рішення виконкому», а слідство встановить, чи члени виконкому знали про це, чи вони взагалі збиралися з цього приводу або може голова просто поставив печатку і видав це рішення як законне. Стаття 366 КУ передбачає мету, з якою було це здійснено – привласнення майна, тобто сільський голова в користь третіх осіб, якими сьогодні є Підволочильська селищна рада, – підсумував Василь Бодзюк.

-1 thoughts on “Проти старости села Жеребки на Підволочищині можна порушувати кримінальне провадження за привласнення чужого майна, – юрист

  • 15:07 | 23.07.2016 о 15:07
    Permalink

    Я дуже тішуся, мальовниче село Жеребки, що на Тернопільщині стало на сьогодні дуже популярним, низько вклоняюся тому сільському голові, який старається хоча би щось зробити для села, а то таких “Інвесторів-окутантів” на нашій Україні дуже багато, які хочуть все на халяву, щоб нажитися на бідному народові не тямущому, наймають собі грамотних юристів, які заробляють гроші. Пане юристе, наскільки я знаю ТОВ “Дзін” банкрут, скажіть хто вам платить за такі коментарі, адже жоден юрист не буде працювати задармо??????

  • 22:47 | 31.07.2016 о 22:47
    Permalink

    Стаття заказна, смішно читати оскільки знаю що відбувається насправді…

Коментарі вимкнені.