Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців

 
За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) роботодавці можуть отримати компенсації від державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Тривалість виплати: не може перевищувати 3-х місяців, а якщо забезпечили роботою осіб з інвалідністю з числа ВПО – 6-ти місяців з дня працевлаштування.
Розмір: одна мінімальна зарплата щомісяця за кожну працевлаштовану ВПО (з 01.04.2024 – 8000 грн).
Право на таку компенсацію надається роботодавцю за кожного переселенця, який працює на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Подати заяву можна не раніше 5-ти календарних днів та не пізніше 6-ти місяців після працевлаштування ВПО.
Ця компенсація призначається на період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Документи на цю компенсацію можна подати через застосунок ДІЯ або особисто подати у місцевому підрозділі Тернопільського обласного центру зайнятості.
Детальніше тут – http://surl.li/bthud  
У січні-березні 2024 року 37 роботодавців Тернопільщини отримали/отримують цей вид компенсації за працевлаштування 45 ВПО. Вже профінансовано 543 тис. грн компенсаційних коштів.
Тривалість виплати: не більше 6-ти місяців упродовж року (кожний непарний місяць) з дня працевлаштування ВПО.
Розмір компенсації за кожного працевлаштованого безробітного ВПО – це фактичні витрати на оплату його праці, але не вище двох розмірів мінімальної зарплати, щомісяця. З 1 квітня 2024 року – це 16 000 грн.
Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного з числа ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкового трудового договору, для отримання компенсації повинен упродовж 2-х місяців з дня працевлаштування ВПО звернутися до центру зайнятості.
У січні-березні 2024 року на Тернопільщині таку компенсацію отримали 4 роботодавці.

Коментарі вимкнені.