Збираючи суниці мешканці Тернопілля наражаються на небезпеку

29 червня у Монастириському районі під час збирання ягід суниці в лісі змії покусали людей.

Сталось це у селах Низьколизи та Ягорів. У першому випадку постраждала 51-річна жінка,  у другому – 23-річного чоловіка. Обоє шпиталізовані до реанімаційного відділення Монастириської лікарні.

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

Слід пам’ятати, що як правило змії не нападають на людину, якщо їх життю нічого не загрожує. Якщо не порушувати спокій змії, не наступати на неї, вона ніколи першою не нападе.

Зазвичай змії втікають від людей. У них поганий зір, слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на досить великій відстані – 10-15 метрів. Почувши кроки, стукіт вони відразу ховаються в нори, або відповзають подалі. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, й тому люди їх бачать частіше, ніж хотілося б, і можуть легко на них наступити. Тож вирушаючи в ліс на відпочинок, чи за ягодами та грибами, треба пам’ятати – ви вирушаєте у «володіння змій» й тому потрібно заздалегідь відповідним чином підготуватися.

Передусім слід подбати про високе взуття – шкіряне, або ґумове. Також знадобиться палиця, але не для того, щоб убити змію, а щоб повідомити її про ваш прихід. Проведіть нею по кущах, з яких хочете зірвати ягоди, або по високій траві. Цього буде достатньо, аби плазуни уступили вам дорогу. Якщо берете із собою дітей, то вони повинні завжди йти за вами.

Коли ж небажана зустріч таки відбулася, не накидайтеся на змію, не вбивайте її, а спокійно обійдіть – вона не переслідуватиме людину, не кинеться наздоганяти. Поміж людей існує думка, що коли потривожити гадюку, вона звивається клубком і може кинутися на людину. Це фантазія. У Європі, в  Україні зокрема, немає жодної гадюки, яка сама нападала б на людину.

Є люди, які плутають вужів з гадюками, тож спокійно беруть їх у руки. Не варто робити такі експерименти, бо деякі гадюки за забарвленням дуже схожі на вужів.

Отруйних змій можна відрізнити від неотруйних за формою голови. Голова отруйних змій має яскраво виражену трикутну форму. Це пов’язано з анатомічним розміщенням отруйних залоз. Отрута цих змій має швидку, але незначну дію. Приблизно половина всіх укусів не супроводжується тяжкими симптомами загального отруєння. Але, якщо не подати допомоги, можливі тяжкі ускладнення.

Після укусу гадюки швидко розвиваються запалення, набряк і крововиливи. Потім з’являються головний біль, запаморочення, нудота, блювання, пронос, кровотеча з носа, різке прискорення пульсу, падіння артеріального тиску. Часто настає шоковий стан, причина якого не стільки в дії отрути, скільки у нервовому зриві потерпілого, паніці.

 

Дуже важливо вміти швидко і правильно надати першу медичну допомогу.Потерпілого потрібно покласти в горизонтальне положення, знерухомити пошкоджену кінцівку, яку треба зафіксувати шинами або іншими підручними матеріалами (ногу прив’язати до другої ноги, руку прив’язати на косинку), протерти місце укусу чистою вологою серветкою, щоб зняти отруту зі шкіри. У жодному разі не можна відсмоктувати отруту ротом, накладати джгут, робити розрізи, надрізання, припікання в ділянці укусу, тому що вони сприяють посиленому всмоктуванню отрути. Необхідно забезпечити потерпілому повний спокій, дати багато пити (міцний чай, кава тощо). Застосування спиртних напоїв може тільки погіршити стан потерпілого.

 

Найголовніше – людину, укушену отруйною змією, якнайшвидше доставити до медичного закладу для надання лікарської допомоги. Особливо це стосується дітей, які найважче переносять ураження зміїною отрутою. При цьому треба знати, що протизміїна сироватка вводиться лише в лікувальних закладах і під контролем лікаря.

 

Рятувальники нагадують –

Громадяни будьте обережні під час прогулянок на природі. Не чіпайте плазунів і вони не чіпатимуть вас! Пам’ятайтеобережність й уважність допоможуть уникнути великих неприємностей.

Коментарі вимкнені.