За технологією голландців: на Тернопільщині майстер виготовляє цілющі екоматраци
Вироби допомагають зберегти правильну поставу та покращують сон, – це підтверджують і лікарі.
Екологічно чисті матраци для друзів виготовляє майстер на Тернопільщині. Для створення виробів використовує звичайний очерет. Технологію виготовлення запозичив у голландців. Використовує для цього спеціальний станок, його теж зробив власноруч. Секрет виготовлення екологічно чистих матраців чоловік розповів знімальні групі “5 каналу”.
Матраци з очерету майстер Тарас Підгайний виготовляє протягом кількох років. Виробництво розпочав після того, як побачив такі у Голландії. Каже, що вироби не тільки екологічно чисті, а й допомагають зберегти правильну поставу.
Сміється: “Беруть його старші голландки. Щоб не купувати “Віагри”, то купують такі матраци”.
Майстер виготовляє їх на спеціальному верстаті, його Тарас робив власноруч. Ідею теж запозичив у голландців. Станок треба налаштовувати відповідно до розмірів кожного виробу.
Розповідає: “Металевий станок з двох половинок. Між ними відстань 5 м. Я в Голландії бачив матрац у 5 м. Вирішив, що вони подумали краще за мене. Що ж я буду велосипед придумувати”.
Очерет майстер заготовлює наприкінці червня, бо переконаний – саме в цей період він має цілющі властивості. Рослини зв’язує спеціальними нитками. На один виріб іде до 6 кг матеріалу та 4 дні.
“Він виділяє ефірні олії, допомагає людям, у яких пролежні. Кажуть, що в хаті від нього такий запах, як в евкаліптовому лісі”, – каже Тарас Підгайний.
Користь сну на матраці з очерету підтверджують і лікарі.
“Насамперед, це захворювання опорно-рухового апарату, такі як остеохондроз, остеоартроз різної локалізації. При захворюваннях шкіри та атрофії м’язів. А також він покращує сон, загальний настрій і є неалергенним продуктом”, – запевняє лікар-терапевт Ірина Боровик.
Перший очеретяний матрац Тарас зробив для себе. Нині такі самі безплатно виготовляє для друзів та знайомих.
Леся Маньковська, Тернопільська область, “5 канал”
Коментарі вимкнені.