До Євро-2012 українським міліціонерам потрібен психологічний тренінг
Міліція готується до можливих проявів насильства під час Євро-2012. Зокрема, йдеться про психологічні тренінги задля деескалації конфліктів. Відповідний досвід українські правоохоронці переймають у німецьких колег.
Найважливіше для правоохоронців під час футбольного чемпіонату – уникнути конфліктів і не спричинити протистояння. Для цього потрібно футбольних хуліганів, незалежно, з яких країн вони прибули, ізолювати від стадіону, зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle Державний міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Геррманн. Зокрема в Німеччині, як зауважив міністр, футбольні фани, які здатні до насильницьких дій, згідно із судовими рішеннями позбавляються можливості купувати квитки та знаходитися на стадіоні під час важливих матчів. На погляд баварського міністра, таким же чином може діяти і українська міліція. Також, звичайно, міліція повинна поводитися дуже розсудливо із фанами, що на підпитку і не допускати людей в стані алкогольного сп’яніння на стадіон, зауважив німецький посадовець. Делегація баварської поліції бере участь в міжнародній конференції в Донецьку, де розглядаються питання охорони громадського порядку під час проведення матчів європейської футбольної першості.
Агресивних фанів – під домашній арешт?
Агресивних фанів потрібно своєчасно ізолювати, позбавляти можливості провокувати та підбурювати публіку на стадіоні, – каже керівник Донецького юридичного інституту Віктор Бесчастний. Він зазначив, що сьогоднішнє законодавству України також дозволяє застосовувати німецький досвід і утримувати агресивних фанів під домашнім арештом. Він також запевнив, що під час проведення Євро 2012 в Україні працюватимуть представники поліції всіх країн, що братимуть участь в чемпіонаті. Поліцейські чітко знають своїх фанів і в співробітництві з українськими правоохоронцями будуть нейтралізовувати можливі прояви агресії та насильства, зазначив Бесчастний.
Потрібен доброзичливий міліціонер
За словами Бесчасного, правоохоронцям до Євро необхідно мати оновлений транспорт, сучасні радіостанції та спецзасоби, що відповідають європейському рівню. Утім, він також зазначив , що існують проблеми не тільки технічного плану. Це і знання іноземних мов, і невміння міліціонерів розв’язувати конфлікти. «Звичайно, неможливо просто копіювати німецький досвід.
Утім, найголовніше, на що звертають увагу німецькі колеги – правоохоронець не навіювати вболівальникам страх. Навпаки, він має викликати довіру, вміти залагоджувати конфлікт, а не загострювати його. Використання сили – це вже крайній засіб. Як зазначив Бесчастний, завдяки співробітництву з поліцією Баварії в Донецькому юридичному інституті був створений центр психологічної служби, де навчають вирішувати конфлікт несиловими засобами. «У Німеччині поліцейські, які забезпечували порядок під час Чемпіонату світу з футболу, а це більше трьох тисяч людей, всі пройшли через такі майстер- класи та психологічні тренінги. Українські правоохоронці поки не можуть похвалитися такими результатами»,- зазначив Бесчастний.
Коментарі вимкнені.