Генеральний план Тернополя може бути небезпечним та має 500 сторінок

Тернопільська міська рада, першою з усіх українських міст, відкрила для громадськості генеральний план міста. Щоправда – наразі лише кілька розділів. Міський голова пояснив, що спеціалісти працюють над тим, аби зняти гриф «Для службового користування» з максимальної кількості розділів генплану. Щодня на сайті міської ради наповнюватимуть інформацією розділ «Генеральний план м.Тернополя»  і у липні остаточно презентують тернополянам таку бажану та очікувану інформацію.

–          Коли ЗМІ та громадські діячі оперують поняттям «Генеральний план», напевно думають, що це такий собі реферат сторінок на десять, з прикладеною до нього картою, – розпочав міський голова Сергій Надал. – І складається таке враження, що в цьому генплані є відповіді на всі запитання – де який будинок стоїть, де який кущ, дерево, тощо. Насправді Генеральний план – це є об’ємний документ, кількістю понад 500 сторінок, який передбачає, як текстову так і картографічну частину. Це – цілісна система, яка складається з багатьох розділів.

Сергій Надал наголосив, що коли ведеться будівництво, то перед тим працюють архітектурні інститути, архітектори, які роблять пропозиції , враховуючи дані генерального плану  та державні будівельні норми під кожен об’єкт зокрема.

За його словами, основа генерального плану була прийнята і проголосована депутатами ще в 2010 році. З того часу проводиться підготовка інших необхідних розділів, ведеться робота по розробці його складових частин (меж парків, плани зонування територій, «червоні лінії», історико-архітектурний план міста).

Сергій Надал пояснив, чому раніше генеральний план був закритим:

–          Через наявність інформації про інженерні споруди і комунікації, генеральний план отримав гриф «ДСК» (для службового користування). Через ті мережі він не може бути загальнодоступним, оскільки це є безпека життєдіяльності цілого міста.

Наразі міська рада презентувала лише ті розділи генерального плану, з яких уже знято гриф «ДСК», але у липні планує оприлюднити абсолютно усі  наявні розділи, які згідно законодавства можна відкрити. Для цього, спільно з Управлінням архітектури та  науковим інститутом, працюють юристи міської ради. Сергій Надал вважає, що всі розділи генплану, крім розділу з планом мереж та комунікацій, повинні бути максимально доступні для тернополян. Він обіцяв, що щодня на сайті міської ради, у розділі «Генеральний план м.Тернополя» по факту виконання робіт буде оприлюднюватися інформація до кожного розділу.

–          Протягом травня плануємо завершити оформлення «червоних лінії» у місті та затвердити цю інформацію на першій сесії червня. Комплексне завершення генерального плану міста, його повне оприлюднення та презентація з усіма існуючими розділами планується на липень.

Презентуючи ті роздіи генплану міста, які уже можна було відкрити для громадськості, Сергій Надал не забув похвалитися. Мовляв, ще жодне місто не розкивало генерального плану у такі стислі терміни. Він пояснив, що деякі міста мають висвітлений генплан, але це не зовсім офіційні документи – це документи, які розроблялися самостійно. А якщо говорити про комплексний план, який пройшов затвердження сесійне, погодження наукових інститутів, то Тернопіль напевно буде піонером в даному випадку.

Юрій Романович, Новини Тернополя “Погляд”

Новини по темі:

Андрій Любецький подарує 10 піц тому, хто знайде генеральний план Тернополя на сайті міської ради

У Тернополі презентували не тільки генеральний план, але й інвестиційну карту

Генеральний план Тернополя тепер онлайн

Коментарі вимкнені.