Художники зі сходу малюють захід України

У Львові триває всеукраїнський мистецький пленер. 19 художників з Донецька, Харкова, Луганська, Києва, Івано-Франківська та Львова описують красу Західної України. За два тижні (з 2 до 21 жовтня) митці, окрім Львова, відвідають замки «Золотої підкови» (Олеський, Підгорецький, Золочівський), палаци Свіржа та Підкаменя, Луцький замок Любарта, Поморянський та Бережанський замки, оглянуть краєвиди Верхобужа…

«Це наш 13 мистецький пленер, – розповів «ВЗ» незмінний організатор та меценат мистецьких пленерів підприємець Ростислав Васьо. – Відрізняється від попередніх не лише масштабністю, а й тим, що його учасниками є як молоді живописці із незвичним стилем, так і народні художники України, мистецький хист яких уже визнано в Україні та за її межами. Приємно бачити, як легко знаходять спільну мову митці з різних регіонів України. Політикам потрібно вчитись у них, на якому інтелігентному рівні слід вести дискусії. Цей пленер підтверджує, що Схід і Захід разом і між нами немає кордонів».

Цікаво спостерігати за тим, як поряд розклали свої мольберти народні художники України – Юрій Зорко з Донецька та Михайло Демцю зі Львова. А недалеко від них молоді митці з Івано-Франківська Владислав Симчич та Юрій Писар жваво діляться своїми ідеями. Трудяться над своїми шедеврами ще двоє донецьких митців – Геннадій Жуков та Борис Єрьомін. Тим часом харків’янин В’ячеслав Бабак та львів’янин Ігор Гапон дискутують з приводу того, яку львівську будівлю краще змальовувати при заході сонця. Київський художник Сергій Дуплій, не помічаючи нікого навколо, зосереджено накладає пальцями мазки архітектурного ансамблю львівських будівель. А сім’я художників з Донецька – подружжя Теличко Володимир та Валентина і їхній син Василь наводять останні штрихи на своїх полотнах.

 

«Важко описати словами враження від Львова, – розповів  народний художник України з Донецька Юрій Зорко. – Не хочеться їхати звідси. Тут безмежний пласт для митця. Люблю малювати архітектуру. У Донбасі, на жаль, немає такого масштабу роботи, як у Львові. Можна ходити по місту Лева день і ніч і не переставати милуватись його красою. Кожен куточок Львова – це шедевр, це музей. Залюбки приїду сюди іще раз».

 

В кінці кожного пленерного дня художники сходяться на мистецькі посиденьки, показують свої здобутки за день, дискутують щодо художніх стилів, критикують та хвалять полотна один одного, які щойно зійшли з мольбертів…

 

Ростислав Васьо зазначив, що виставка картин з пленеру буде представлена на Старий Новий Рік в Українському народному домі у Києві. Ведуться перемовини про виставку у Музеї Шевченка, Київському університеті та Софіївській лаврі. Окрім того, планується виставка картин із західного пленеру у Донецьку та Харкові.

Коментарі вимкнені.