Одиноких матерів будуть «шмонати»
З 1 грудня соціальні служби почнуть перевіряти, як, а головне – з ким, живуть матері-одиночки.
Одиноких матерів будуть «шмонати»
Півсотні матерів у Сімферополі вийшли на страйк разом зі своїми дітьми. Допомогу на новонароджених мали отримати ще у середині місяця. Чому кошти затримують, у соцзабезі їм не пояснили. Жінкам увірвався терпець. “Ми отримуємо 130 гривень на місяць. Матері-одиночки — 257. Що за ці гроші можна купити дитині?” – обурюються матері.
В той час, як молоді сім’ї ще якось зводять кінці з кінцями (принаймні чоловік працює), матерів-одиночок прирікають на злиденне існування. “П’ять років збирала гроші на ремонт квартири. Підторговую секондом. Сама виховую сина. Допомагають батьки, але зі своєї мінімальної пенсії вділити можуть мінімум — більшу частину витрачають на ліки, – каже мати-одиночка Ілона Синєльнікова. – Тепер, якщо сусідка “настукає”, що у мене в хаті нова люстра висить, отримуватиму меншу допомогу на дитину? Біологічний батько сина не визнає. Переїхав у Росію, там одружився”…
«Якщо мати – бізнесмен і заробляє добре, то їй взагалі потрібно відмовити в грошах, а віддати більше тим жінкам, які не мають таких грошей. Такий принцип працює у всіх європейський країнах», – заявив міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. За його словами, лише 23% соціальної допомоги отримують бідні українці. Решта – люди з нормальним та високим доходом. “Симулянток”, які користуються кондиціонером або посудомийною машиною, роблять дорогі ремонти або здають помешкання квартирантам, отримують грошові перекази з-за кордону або ділять одну житлову площу зі співмешканцями чоловічої статі, будуть позбавляти підвищеної допомоги на дитину. Перевірятимуть самотніх матерів інспектори, які наводитимуть довідки… у сусідів.
Ділити матерів-одиночок на багатих і бідних почнуть з 1 грудня. В усіх областях України повинен стартувати експеримент з використання непрямих методів оцінки доходів громадян, що претендують на соціальну допомогу. Його мета – «індивідуально оцінити достаток кожного пільговика».
«Під цей експеримент потрапили ті, хто претендує на підвищену соціальну допомогу: малозабезпечені сім’ї, одинокі матері, ті, хто претендує на житлові субсидії, – розповіла “ВЗ” начальник відділу соціальних допомог та житлових субсидій Волинської ОДА Людмила Сірбіненко. – Скажімо, якщо жінка народила дитину, а чоловік офіційно отримує мінімальну зарплату, вона має право на підвищену допомогу. Але при цьому маємо перевірити її матеріальний стан. Для початку, повинна заповнити стандартну анкету. Ця анкета опрацьовується на спеціальному програмному забезпеченні, і виноситься рішення – чи потрібне експертне обстеження матеріального стану».
«Поки що це експеримент, тому рішення комісії на призначення допомоги не впливає. Для цього потрібні зміни у законодавстві. Але дані про матеріальний стан фіксуються. Надалі за результатами експертного обстеження добробут сім’ї визначатимуть за певною кількістю балів. Буде встановлений коефіцієнт. Наприклад, до 10 балів – допомогу призначають у підвищеному розмірі, понад 10 балів – на загальних підставах», – пояснює Людмила Сірбіненко.
“Це – перший крок до запровадження системи адресної допомоги, – переконаний заступник директора Міжнародного центру перспективних досліджень Максим Борода. – Є самотні матері, які не виживуть без допомоги держави. А є ті, які можуть самостійно утримувати і себе, і свою родину. Не можна однаково платити усім без винятку матерям-одиночкам, як це було за радянських часів”.
“Влада намагається залатати дірки у бюджеті за рахунок малозабезпечених категорій населення, – каже заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко. – Влада захищає інтереси елітних прошарків суспільства, а інтересами найбідніших верств населення – нехтує. Не виключаю, що країну можуть охопити масові страйки та бунти”…
А тим часом…
Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді обмежити виплати одиноким батькам, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких перевищує суму встановлених прожиткових мінімумів для кожної дитини та середньої зарплати. Відповідний законопроект зареєстрували у парламенті у вівторок, 29 листопада.
Коментарі вимкнені.