Винуватці смерті Марії Деркач досі працюють. А рідні заснували громадський рух

Марія завжди житиме у серцях своїх рідних та друзів. А от влада та правоохоронні органи про неї забули. Вже минув рік, відколи померла дівчина, а винних у її смерті досі не знайшли. Розслідування триває

 “Уже рік як не з нами… Смерть на совісті медиків”, – такий напис можна побачити на біг-борді навпроти другої міської лікарні у Тернополі.

Його встановили напередодні Нового року з приводу річниці з дня смерті Марії Деркач, яка пішла з життя 11 січня минулого року через халатність медиків. Саме у цій лікарні і лікувалася дівчина.

– Таким чином ми хотіла нагадати, що вже минув рік, а ніхто не покараний, – каже друг Марії Деркач Сергій Цвик.

Нагадаємо, 26-річна Марія Деркач, яка хворіла на вірусну пневмонію, померла 11 січня у міській лікарні швидкої допомоги. Після проходження процедури комп’ютерної томографії дівчина почала задихатись. А в той час у кисневому балоні закінчився кисень. Безпорадний брат, на руках якого залишили хвору, нічого не зміг вдіяти. Поки принесли балон із киснем, було вже пізно… Не допомогли і заходи реанімації… Рідні Марії вважають, що її можна було врятувати і померла вона через помилку та недбалість лікарів.

Експертизи тривають вже рік

27 вересня 2013 року Марії мало виповнитися 27 років. У її рідному селі Загір’ї Зборівського району рідні й друзі встановили капличку.

 

  

Розслідування причин смерті дівчини ще не завершилося.

– Через її смерть винести догани шістьом медикам, також через цей трагічний випадок позбувся посади начальник обласного управління охорони здоров’я Михайло Буртняк, – каже Сергій Цвик. – Про це заявив головний терапевт України Василь Нетяженко під час приїзду до Тернополя у червні 2013 року. Також він це озвучував під час ефіру програми “Стосується кожного” на телеканалі “Інтер” у серпні.

На цій програмі був присутній Сергій Цвик, мама Марії Деркач та її брат. Головний терапевт України тоді також сказав, що Марію можна було врятувати і що дівчина загинула з вини медиків. За його словами, матеріали справи перебувають на судово-медичній експертизі в Черкаському бюро судмедекспертиз.

– Ще тоді, у серпні, пан Нетяженко обіцяв, що вже найближчим часом ці матеріали з висновками передадуть у прокуратуру і справа піде далі, – додає пан Цвик. – Але досі жодних змін. Я розумію, що начальник управління охорони здоров’я як керівник несе відповідальність. Але він — найменше винен. У нас не було вимоги, щоб звільнили саме пана Буртняка.

Чоловік додає, що карати потрібно головних і безпосередніх винуватців смерті Марії, які допустили халатність у роботі. Втім, вони далі працюють на своїх місцях.

– Ми хотіли б, щоби хоч на час розслідування цієї справи цих людей принаймні відсторонили від виконання своїх обов’язків. Поки не буде висновків прокуратури щодо ступеня їх винуватості, – каже пан Цвик. – Ну не можна далі продовжувати лікувати людей, коли сталася така трагедія.

Не розуміють, чому тягнуть

За останніх півроку друзі та рідні Марії не отримали жодних повідомлень ні з прокуратури, ні з міліції, ні з Міністерства охорони здоров’я. Сергій Цвик вважає, що розслідування справи навмисне затягують.

– Інші резонансні справи, приміром щодо Оксани Макар, Врадіївського зґвалтування, завершили за місяць-два. Все розслідували, і відбулися суди. А тут ще результатів судмедекспертизи немає, – каже він. – Свідомо затягують, адже нікому не вигідно зачіпати таку касту, як медики. Чомусь ніхто їх не наважується покарати. Не розуміємо, чому. Ще можна зрозуміти місцеву владу, яка безпосередньо контактує з лікувальними закладами міста. Але чому столичні чиновники не мають впливу на це? Чому прокуратура не наполягає, щоби все завершити швидше?

Розслідування з приводу смерті Марії Деркач проводить обласне управління міліції. Там відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140 КК України – “Неналежне виконання професійних обов’язків медпрацівниками”. Усі перевірки — під контролем прокуратури області.

– Найближчим часом комісія Міністерства охорони здоров’я обіцяє надати нам висновки, на основі яких приймемо рішення, – каже начальник сектору зв’язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник.

Заснували “Народний контроль медицини”

Громадський рух “Народний контроль медицини” пам’яті Марії Деркач заснували у Тернополі. Його ініціаторами є друг Марії Деркач Сергій Цвик, брат – Андрій Деркач, а також друзі, рідні та люди, небайдужі до смерті дівчини та проблем медицини в Україні.

– Зараз цей рух на стадії реєстрації. Проте вже має певні досягнення, – каже Сергій Цвик. – Зокрема, у вересні минулого року ми здійснювали контроль за використанням карет швидкої допомоги. Як виявилося, у цих машинах возять воду та картоплю. Ми це озвучили у пресі та на телебаченні, але особливої реакції влади на це не було. До слова, подібні випадки вже були в Україні. Через них прокуратура проводила розслідування.

Окрім того, рух “Народний контроль медицини” розробив постери з контактами “гарячих ліній” Міністерства охорони здоров’я України, обласної та міської прокуратур, додає співрозмовник.

– Ми звернулися в міськраду та управління охорони здоров’я й ініціювали, щоб ці контакти наклеювали на карети швидкої допомоги, – каже Сергій Цвик. – До речі, на кількох машинах я їх уже бачив.

Євгенія Цебрій, 20 хвилин

-1 thoughts on “Винуватці смерті Марії Деркач досі працюють. А рідні заснували громадський рух

  • 22:11 | 11.01.2014 о 22:11
    Permalink

    Справедливість є – за неї варто боротися!!!!

Коментарі вимкнені.